Важливо :: Життя громади :: 09 вересня 2021 14:12 , Олена Круглова
kriptovalyuta (2)

20-річний депутат Краматорської міськради тепер легальний мільярдер

Новоухвалений законопроєкт "Про віртуальні активи" легалізує криптовалюту та зобов'яже посадовців декларувати свої криптоактиви

Вчора, 8 вересня, Верхован Рада України ухвалила законопроєкт "Про віртуальні активи". Тепер його має підписати президент.

Цим влада узаконює криптовалюту та електронні активи такі, як Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero, Dogecoin, NFT-токени тощо.

"Ухвалення базового закону галузі є важливою частиною легалізації ринку віртуальних активів в Україні, адже визначений правовий статус віртуальних активів надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку. Бізнес зможе працювати офіційно та захистити власні віртуальні активи від ймовірних зловживань. Країна отримає додаткові податкові надходження в бюджет, які сплачуватимуть криптокомпанії," - повідомляє прес-офіс Міністерства цифорової трансформації України.

Якщо коротко, то новий закон надає криптовалюті юридичної сили та виводить з "тіні" крипторинок в Україні, тим самим створює умови для легальної діяльності міжнародних та українських криптобірж, криптообмінників та криптокомпаній.

Однак розрахуватися за покупку власне криптогрошима буде неможливо: їх треба буде конвертувати в гривню.

Але громадяни, що матимуть рахунки у криптовалюті, матимуть право захищати свої віртуальні активи через суд та інші державні установи, а посадовці будуть зобов’язані декларувати усі свої віртуальні активи та активи своєї родини.

І хоча до набрання чинності закону декларування криптовалюти було не обов'язковим, деякі держпосадовці зробили крок на випередження часу.

Як повідомляє Вільне Радіо, депутат Краматорської міської ради Ростислав Солод, який є сином нардепів Наталі Королевської і Юрія Солода, задекларував 185 тисяч криптомонет Monero (XMR). Це дорівнює 47,5 млн доларів США або 1,27 мільярда гривень.

У матеріалі використовується ілюстрація Depositphotos.

Інші статті на цю тему

image

І що робити, щоб наступного разу таких обранців у раді не було

KorolevskaSolodcover
aleksandr-goncharenko

До того, як стати мером, він заробляв більше

коментарі