Цікаво :: Review :: 09 лютого 2024 18:21 , Олексій Ладика
bilka1

"Весь будинок її обожнює": у Краматорську у дворі багатоповерхівки поселилася білка. Подивіться її фото

Науковець каже, що місто - звичне середовище існування цих тварин

Два тижні тому у дворі пʼятиповерхівки по Парковій на "Даманському" у Краматорську зʼявилася сіро-руда пухнаста білка і одразу стала улюбленицею мешканців цього і навколишніх будинків. Її всім скопом годують і фотографують, коли білка приходить снідати, і навіть дали імʼя - Рижик.

Краматорка Вікторія Гончаренко, можна сказати, веде фотощоденник Рижика, публікуючи фото білки у своїй групі у Фейсбуці. 

"Я йду, бачу: білка стрибає, зняла на відео, - згадує вона першу зустріч з тваринкою. - Я думаю, це дівчинка, бо вона себе поводить як дівчинка - вона така маленька, ніжна. Мені здається, хлопчик має бути побільше". 

test Білка гризе фундук на козирку підʼїзду. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Зазвичай Рижик зʼявляється між сьомою і восьмою ранку - вона спускається звідкись з пʼятиповерхівки на козирок підʼїзду, куди місцеві мешканці кидають для неї горіхи, потім по виноградній лозі спускається додолу, перебігає дорогу і заглядає у годівницю. Цю годівницю мешканці зробили для синичок, але тепер там харчується і білочка. Для неї там залишають фундук, соняшникове насіння і розколоті навпіл грецькі горіхи, хоча останні Рижик любить не так сильно, як фундук і насіння.

"Вона відгукується на Рижик, - каже мешканка підʼїзду. - Руки протягаєш до неї, вона підбігає, дивиться, що там, їсть з рук. Весь будинок її обожнює, горішки приносить".  

test Білка і синичка снідають у годівниці. Фото - Вікторія Гончаренко

І ось сьогодні Рижик зʼявилася приблизно о пів на восьму, спустилася на козирок і почала гризти фундук. У вікнах підʼїзду зʼявилися люди - хтось просто милується рудим пухнастим створінням, хтось фотографує на телефон. Білка снідає приблизно пів години, але до годівниці сьогодні не хоче спускатися, тож після прийому їжі біжить по газовій трубі до своєї схованки. До наступного дня її не видно. Де вона живе, мешканці не знають. Так само вони лише здогадуються, звідки вона зʼявилася. 

testtest

test Сніданок Рижика. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу Регіонального ландшафтного парку "Краматорський" Олексій Погребняк каже, що білки у місті - це звичне явище. Так само як зайці та фазани, яких краматорці останнім часом почали помічати на вулицях міста.

"Білка, фазан належать до тих видів тварин, які пристосувалися жити поруч з людиною. Щодо білок, то вони в нашій місцевості взагалі більше тримаються культурного ландшафту (парків, скверів). Фазани також дуже чисельний вид, який є повсюдно, в тому числі і в межах міста. Зайців взимку ми зустрічали навіть в "Ювілейному" парку. Просто зараз зима, і ці види тварин частіше відвідують населені пункти. До того ж в зимовий період їх легше побачити, адже немає листя", - каже він журналісту Kramatorsk Post.

Інші статті на цю тему

vedmid-yampil (1)

12-річний ведмідь ледве не помер від голоду, мав контузію, але був врятований українськими військовими та зоозахисниками

animalrabies

Половина підтверджених випадків сказу зареєстровано у Краматорському районі

catanddog

Документи на домашніх улюбленців потрібні також для переміщення Україною

коментарі