Важливо :: Політика :: 08 вересня 2020 14:37 , Олексій Ладика
opora-1

Вибори-2020: спостерігачі зафіксували перші порушення у Краматорській районній ТВК

Виборчий процес розпочався 5 вересня

У Краматорській районній територіальній виборчій комісії (ТВК) зафіксували два порушення виборчого законодавства. Про це на пресконференції 8 вересня повідомили спостерігачі Громадянської мережі "ОПОРА".

Так, на одному із засідань ТВК заступниця голови комісії не мала змоги бути присутньою через те, що перебувала на самоізоляції, тому вона доєдналася до роботи у режимі онлайн.

"Комісії слід звернутися за роз'ясненнями до ЦВК щодо [роботи в умовах] розповсюдження коронавірусу. Ми розуміємо, що комісіям надалі треба буде збиратися і постійно працювати, а за законом комісія повинна збиратися саме на засідання. Більше того – має бути кворум, тобто повинно бути присутніми більше половини складу членів комісії", – сказала Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області.

Ще одне порушення у Краматорській районній ТВК, а також у Добропільській міській ТВК та Волноваській районній ТВК – немає інформаційного стенду.

"Це не дрібниця, адже згідно з порядком, затвердженим Постановою №173 від 10 серпня 2020 року, він повинен бути. Постанови, які комісія виносить на засіданні, мають бути оприлюднені не пізніше 11-ї години наступного дня після винесення цих постанов", – сказала Боровська.

Одним із порушень виборчого законодавства також є відсутність членів комісії у приміщенні ТВК у робочий час. В "ОПОРІ" зазначили, що режим роботи виборчої комісії та графік чергувань у приміщенні ТВК повинен бути визначений на першому засіданні і він також має бути оприлюднений на інформаційному стенді.

Нагадаємо, 5 вересня офіційно стартував виборчий процес на місцевих виборах-2020. Із календарем виборів можна ознайомитись на сайті Kramatorsk Post. Про те, за якими правилами відбудеться цьогорічне голосування, читайте у статті "Гендерні квоти, голосування за партії, новий бюлетень: за якими правилами у Краматорську відбудуться місцеві вибори".

Інші статті на цю тему

skver-mashinostroiteley-kramatorska

На заводе это связывают с результатами выборов

bytva-za-kramatorsk

Поговоримо із політиками, активістами та журналістами міста про те, як у Краматорську відбулись місцеві вибори

bolshe-ekonomiki-menshe-vorovstva

Два главных обещания новой городской власти

коментарі