
Від завтра в Україні зростають тарифи на електрику: скільки платитимемо тепер
Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо підвищення з 1 червня тарифів на електроенергію для населення до 2,64 грн за кВт-год.
Що про підвищення кажуть у Міністерстві енергетики
Про підвищення розповів на брифінгу після засідання уряду міністр енергетики Герман Галущенко, передає Суспільне.
За його словами підвищення тарифів спричинили руйнування і пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських авіаударів.
«Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими ми були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо зі сценарію сьогодення до наступного опалюваного сезону», — сказав міністр.
Міністр також зазначив, що протягом наступного осінньо-зимового періоду Росія може знову обстрілювати енергетичну інфраструктуру України.
Нагадаємо, що 24 березня глава уряду повідомив, що Кабінет міністрів України прийняв рішення не підвищувати тарифи на електроенергію до кінця опалювального сезону 2022-2023.
Також повідомлялося, що після закінчення опалювального сезону Кабмін планує підвищити тарифи на електроенергію, але вразливі верстви населення «не постраждають від такого рішення і зможуть скористатися монетизованою субсидією», наголошували в уряді.
25 квітня Кабмін на місяць продовжив пільгову ціну на електроенергію для населення.
Пояснення від «Укренерго»
В «Укренерго» теж пояснили підвищення тарифів на електроенергію для населення.
Голова правління компанії Володимир Кудрицький заявив, що з початком повномасштабного вторгнення росії виручка «Укренерго» та обленерго впала на 30 % — енергетичні компанії втратили частину генерації (обладнання) та споживачів через окупацію та атаки.
Яка ситуація з електропостачанням в Україні
Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.
Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики.
13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний «Рамштайн», де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.
В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.
З 16 січня 2023 року українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через «Дію», після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені «Укрпошти».
Україна експортувала електроенергію до Молдови та країн ЄС із червня до 11 жовтня минулого року. За цей період було реалізовано 2,6 млрд кВт/годин. Після масованих обстрілів енергосистеми з жовтня Україна припинила експорт електроенергії. 7 квітня міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що Україна відновлює експорт електроенергії.
12 квітня «Укренерго» повідомляло, що виробництво електроенергії повністю забезпечує потребу українських споживачів, а надлишок Україна експортує до Польщі та Молдови.
А вже 24 травня «Укренерго» повідомило, що генерація виробляє достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів і Україна не імпортує електроенергію. Також не здійснюється експорт електричної енергії наразі. Відсутність експорту електроенергії з України пов’язана з необхідністю покрити внутрішні потреби країни.