Важливо :: Життя громади :: 08 лютого 2024 12:25 , Олексій Ладика
dnr-kramatorsk

Відлуння 2014-го: суд виніс вироки бойовикам "ДНР", які чергували на блокпостах у Краматорську

Обидва залишаться на волі попри судимості

Дніпропетровський районний суд, де зараз розглядають усі справи по Краматорську, виніс вироки двом бойовикам терористичного угруповання "ДНР", які чергували на блокпостах під час російської окупації міста у 2014-му році.

Перший засуджений - уродженець села Староварварівка Олександрівського району - чергував на блокпосту біля захопленого бойовиками міськвиконкому з 16 по 30 квітня 2014 року. "Робота" чоловіка полягала у догляді автотранспорту та перевірці документів у водіїв та пасажирів, патрулювання території виконкому та виявлення проукраїнські налаштованих громадян та таких, які не підтримують режим "ДНР".

У жовтні минулого року колишній бойовик уклав з прокурорам угоду про визнання винуватості. У підсумку суд засудив його до трьох років позбавлення волі з іспитовим сроком два роки - тобто, він залишатиметься на волі, якщо впродовж наступних двох років не вчинить ніякого злочину.

Другий засуджений - уродженець Краматорська - чергував на блокпосту бойовиків лише тиждень, але цього вистачило, щоб отримати судимість. Чоловік на суді розповів, що у травні 2014 року незнайомі запропонували йому постояти на блокпосту "ДНР" на перетині вулиць Магістральна і Олекси Тихого у мікрорайоні "Станкострой" і той погодився, бо був без роботи і потрібні були гроші. 

Засуджений - так само як і його попередній "колега" - догляаві автотранспорт та перевіряв документи у водіїв та пасажирів, намагався виявити проукраїнські налаштованих громадян та таких, які не підтримують режим "ДНР". Він "пропрацював" на блокпосту з 20 по 27 травня 2014 року, а після того перестав туди приходити - як розповів чоловік на суді, "коли розібрався в політичній ситуації, яка склалася на той час, та зрозумів, що так звана "ДНР" є незаконним збройним формуванням". Він щиро розкаявся у тому, що робив.

У підсумку суд засудив його до трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном на один рік. 

Попри те, що з часів російської окупації Краматорська минуло майже десять років, правоохоронці продовжують виявляти краматорців, які брали участь або сприяли загарбникам. Наприклад, лише за шість місяців 2020 року поліція виявила 63 бойовиків "ДНР" з числа краматорців, девʼять з них - жінки. 

Головне фото - Артем Гетьман

Інші статті на цю тему

nelya-shtepa

Розповідаємо про хід розгляду справи, що триває вже 9 років

policiya-naruchnyky

Інформацію він поширював у Телеграмі-каналі

nelya-shtepa

Ексголова Слов’янська цьогоріч пропустила всі судові засідання по її справі через стан здоров’я обвинуваченої

коментарі