Важливо :: Життя громади :: 22 березня 2023 10:02 , Краматорск Пост
forestrestorecover

Відновлення лісів Краматорського району розпочалося

На допомогу прийшли лісівники Львівщини

21 березня у Всесвітній день лісів працівники Лиманського лісового господарства провели відновлювальні роботи на 3 гектарах земель, де ліс був знищений внаслідок бойових дій. Вони висадили більше 9 тисяч саженців сосни звичайної.

Ця стало можливим завдяки посадковому матеріалу, який вирощували їхні колеги з Львівського лісового насіннєво-селекційного центру із насіння, зібраного лісниками Лиманського лісгоспу. 

test Сіянці сосни (Фото — ДП «Лиманський лісгосп»)

З початком російської агресії лиманські лісівники втратили можливість вирощувати сіянці у своєму насіннєвому центрі. Обладнання було евакуйовано з зони бойових дій, і зараз частина засобів виробництва знаходиться саме у Львівській області.

Там і посіяли «лиманське насіння» у «лиманські касети» для відновлення лісів, які зазнали шкоди внаслідок війни. 

Ліси відіграють суттєву роль у екології та економіки Лиманськоі громади та всієі півночі Донеччини. Відновлення лісів Лиманщини — важливий обов’язок лісівників, який вони виконують. 

Інші статті на цю тему

hatiko-liman-svyatogirsk (17)

Мешканці Святогірська та Лиману живуть у підвалах і зруйнованих війною будинках, але переймаються за тварин. Годувати і лікувати чотирилапих допомагають волонтери "Хатіко ЮА"

obstril-liman-main

Місцева влада обіцяє допомогти з похованням загиблих

1

Спеціалісти з ДСНС кажуть, що розмінування деокупованих лісів Донеччини може тривати десятиліттями та пояснюють, чому так