Важливо :: Життя громади :: 29 березня 2023 12:00 , Максим Ходушко
citymedicalcover

Відтік пацієнтів та зменшення фінансування: з якими проблемами зіткнулись лікарні Краматорська

Попри всі труднощі вони продовжують працювати і навіть отримують нове обладнання

Олександр Гончаренко, начальник міської військової адміністрації, зустрівся з очільниками усіх закладів сфери охорони здоров'я Краматорська, щоб обговорити поточний стан справ. 

За його словами місто зіткнулося з відтоком відвідувачів лікарень через евакуацію. А це у свою чергу позначилося на фінансових надходженнях від НСЗУ. При цьому Краматорськ зараз приймає пацієнтів з сусідніх міст. По суті наше місто стало своєрідним транзитним медичним хабом. Про це повідомила Краматорська міська рада.

Нагадаємо, що попри зменшення надходжень, у Краматорську є можливість здати аналізи за Програмою медичних гарантій НСЗУ, тобто безплатно.

Олександр Гончаренко також зазначив, що первинна допомога надається незалежно від того, чи мають пацієнти декларації — нікому у допомозі не відмовляють. Це потребує підлаштування робочих процесів під воєнні реалії. Але за його словами, останній рік показав, що наші медики із цими викликами чудово впоралися.

Додамо також, що міські лікарні не залишаються без уваги благодійних організацій. Наприклад, КНП «Міська лікарня № 3» отримала комп’ютерний томограф Aquilion CX (Тошіба), обстеження на якому на ранньому етапі захворювань і правильно встановлений діагноз рятує життя близько 70 % хворих. 

КНП «Міська лікарня № 2» завдяки благодійникам тепер має сучасний 12-ти канальний електрокардіограф. З цим апаратом ЕКГ лікарі «Міської лікарні № 2» зможуть проводити пацієнтам повне обстеження серцево-судинної системи більш швидко та якісно. 

Також «Міська лікарня № 3» отримала від благодійників велику кількість медичних препаратів, одноразових шприців, засобів гігієни, швидких тестів на COVID-19.

Під час зустрічі свої презентації аналізу фінансово-економічного стану підприємств представили генеральні директори міських лікарень № 1 та № 2, Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Краматорська, Дитячого територіального медичного об'єднання та міських стоматологічних поліклінік № 1 та № 2.

Незважаючи на усі виклики воєнного часу, надання населенню медичних послуг триває. Є навіть певний розвиток – з 27 березня двічі на тиждень у селищі Красногірка працюватиме тимчасовий медичний пункт, у якому амбулаторний прийом пацієнтів здійснюватимуть лікар-терапевт, лікар загальної практики – сімейний лікар та медичні сестри. 

 

Інші статті на цю тему

Palativecover

Розповідаємо про що йдеться та куди звертатися

Mamographcover

Своєчасне виявлення захворювання може врятувати життя

Heartsurgerycover

Набір пацієнтів для лікування за унікальною методикою продовжується