
Війна і освіта у Краматорську: скільки дітей і вчителів залишаються в місті
Станом на кінець грудня 2022 року у Краматорську залишалися 25% дітей шкільного віку і 16% дошкільнят. Більшість вчителів та вихователів також виїхали з міста. Навчання у краматорських школах йде виключно у дистанційному режимі, а дитячі садки не працюють вже майже рік.
Про це йдеться у звіті начальника Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренка за 2022 рік.
Ситуація зі школярами та вчителями
За його інформацією, у краматорських школах навчається 16726 учнів, з них за кордон евакуювалася третина дітей (5621 учень), в інші регіони України — понад 40% (6832 учнів), понад 2% перебувають на окупованій території України (395 учнів), з 50 учнями у міської влади відсутній зв’язок. У міста залишаються 4273 учня.
Цікаво, що на початок навчального року у краматорських школах навчалося 17036 учнів. Як бачимо, з вересня по грудень кількість школярів зменшилася на 310 — міська влада пов’язує це з евакуацією та переходом учнів до інших навчальних закладів.
Також зі звіту дізнаємось, що з вересня по грудень до Краматорська повернулися 1415 учнів — на початок навчального року у місті було лише 17% школярів.

Батьки обурені, вчителі занепокоєні: оптимізація шкільної мережі у Краматорську проходить зі скандалами
Одна петиція вже набрала необхідну кількість голосів, друга - поки що половину
До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у Краматорську працювала 31 школа, у теперішньому навчальному році — 26 (про причини і процес “об’єднання” шкіл ми писали тут). Навчання в усіх школах відбувається у дистанційному форматі.
Якщо казати про вчителів, то в місті залишається майже 23% педагогів (258 з 1118). Більшість з них виїхала в більш безпечні регіони України (694 або 62%), за кордон евакуювалися 166 вчителів (14,85%).
Як і у випадку з учнями, деякі вчителі також повертаються до Краматорська. Так, з жовтня по грудень до міста повернулися 40 вчителів, ще 43 педагоги за цей час припинили працювати у краматорських школах.
Ситуація з дитячими садками
З 1 березня 2022 року дитячі садки у Краматорську не працюють - “у зв’язку з військовою агресією” та “у зв’язку з неможливістю проведення дистанційних занять з вихованцями закладу”.
Разом із тим у місті залишається 573 дошкільняти — це майже 16% від загальної кількості (3684). Більше половини дітей цього віку (1920) евакуювалися до інших регіонів України, третина (1191) — виїхала за кордон.
З вересня по грудень до Краматорська повернулися 138 дошкільнят, батьки 165 дітей забрали документи з краматорських дитсадків.
Що стосується педагогічних працівників садочків, то з міста виїхали 409 людей (майже 80%), залишаються у Краматорську — 103.
Працівники садочків розповідали, що не отримують ні зарплат, ні сплати за простій. Тож недивно, що з вересня кількість вихователів у краматорських садочках скоротилася на понад 80 осіб.
Як ще війна вплинула на освіту

Росіяни знищують у Краматорську освіту: школи та виші, які потрапили під обстріли окупантів
Дві школи зруйновані вщент
З 24 лютого 2022 року по грудень 2022 року у Краматорську було пошкоджено тридцять один заклад освіти та два зруйновано (ЗОШ №23 та ЗОШ №15). Складені акти пошкоджень, дані внесено до офіційних реєстрів. Для тимчасового ліквідування пошкоджень будівель та збереженням вцілілого майна міська влада надавала будівельні матеріали.
У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та з метою збереження матеріально-технічних цінностей, а також з метою захисту персональних даних всіх учасників навчально-виховного процесу за червень-липень документи та обладнання було вивезено у більш безпечний регіон.
Краматорське Управління освіти відкрило філіал у Дніпрі. У філії працюють та надають послуги спеціалісти управління. Звернувшись до працівників офісу, можна отримати витяг документів, консультацію або підтверджуючі документи (довідки, атестаційні листи, особові справи).
* * *
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber
Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram
Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок