Важливо :: Життя громади :: 08 липня 2022 12:29 , Краматорск Пост
map-070722-1

Військова ситуація навколо Краматорська від Інституту вивчення війни 

Американський аналітичний центр «Інститут вивчення війни» (ISW) продовжує аналізувати війну в Україні.

Повна оцінка ситуації по всім напрямком станом на 7-е липня за цим посиланням.  Пропонуємо переклад тієї частини, що стосується Краматорська і сусідніх міст.

Головні зусилля – Східна Україна

7-го липня російські війська продовжували наступальні операції поблизу кордонів Харківської та Донецької областей у бік Слов’янська. У Генштабі України повідомили, що російські війська здійснили невдалий штурм Богородичного, що приблизно за 20 км на північний захід від Слов'янська.

Російські війська також обстріляли кілька населених пунктів на північний захід від Слов’янська, зокрема Сулигівку, Адамівку, Краснопілля, Мазанівку, Дібровне та Долину. Вони додатково завдали обмежених артилерійських ударів на південь від Барвінкового, обстрілялвши Нікополь та Новопавлівку.

Ці удари можуть свідчити про те, що російські війська прагнуть обійти Барвінкове зі сходу та або рухатися в напрямку траси E40 Ізюм-Слов’янськ, щоб просуватися на південний схід у напрямку Слов’янська, або рухатися безпосередньо на південний схід від Барвінкового у напрямку Краматорська. Можливо, російські війська створюють умови для кінцевого наступу на Краматорськ, який має відбуватися паралельно з наступом на Слов’янськ. 7-го липня російські війська завдали ракетного удару безпосередньо по Краматорську.

Російські війська продовжували просуватися на захід у напрямку Сіверська з району Лисичанська та досягли 7-го липня незначних успіхів біля кордону Луганської та Донецької областей. Зйомки бойових дій із геолокацією 7-го липня підтвердили, що сили т. з. «Донецької народної республіки» (ДНР) вийшли на східні околиці с. Спірне, приблизно в 10 км на південний захід від Сіверська.  Керівник Луганської області Сергій Гайдай повідомив, що російські та українські війська продовжують бої навколо Верхньокам'янки, що приблизно за 15 км на схід від Сіверська.

Російські війська також безуспішно намагалися просунутися у напрямку Григорівки (10 км на північний схід від Сіверська) та Верхньокам'янського (5 км безпосередньо на схід від Сіверська). Російські війська обстріляли кілька населених пунктів на південь і схід від Сіверська, щоб продовжити створення умов для подальшого просування на захід від кордону Луганської області.

7-го липня російські війська продовжили наступальні дії на південь і схід від Бахмута.

Генштаб України заявив, що російські війська намагалися покращити свої тактичні позиції у Вершині, що за 12 км на південний схід від Бахмута. Російський Telegram-канал «Рибар» також стверджував, що російські війська вели бої у Покровському, прямо на схід від Бахмута, і готувалися до атак на українські позиції у Новолуганському та на Вуглегірській ТЕЦ (в оригіналі автори переплутали Вуглегірськ з Вугледаром і написали про Вугледарську ТЕЦ – КраматорськПост), що за 20 км на південний схід від Бахмута.

Повідомляється, що російські війська обстрілювали населені пункти на схід і південь від Бахмута, щоб продовжувати створювати умови для просування у бік міста.

test

Підтвердження, що російські війська проводили наземні ударів у районі міст Авдіївка та Донецьк немає, але 7-го липня вони обстріляли українські позиції на лінії зіткнення.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

tajmlajn-kramatorsk

Усі події, що сталися у місті за 365 днів повномасштабного російського вторгнення

pavlo-pohitajlo (4)

ВІн також волонтерив і тепер мріє повернутися у футбол

grigorij-tamar

На думку експерта, російські військові не зможуть захопити Донецьку область

коментарі