Важливо :: Життя громади :: 19 травня 2021 14:00 , Олена Круглова
zasidannya-vikonkomu-miskoyi-radi

Виконком Краматорської міськради підтримав проект закриття ЗОШ №28

Тепер задля впровадження його повинен підтримати депутатський корпус

Сьогодні на засіданні виконкому обговорювали питання закриття 28 школи у с. Новоселівка.

В.о. начальника управління освіти Олена Дрига попросила членів виконкому підтримати проєкт рішення з ліквідації цього навчального закладу.

В.о. начальника управління освіти Олена Дрига

Вона пояснила, що в рамках державної реформи системи освіти відбувається оптимізація закладів середньої освіти. Органи місцевого самоврядування вимущені їх трансформувати, оскільки утримувати неефективну освітню мережу не доволяє обмежений бюджет громади. Це пов'язано з алгоритмом нарахування державної освітньої субвенції, яка враховує наповненість класів: чим меньша наповненість, тим меньше розмір субвенції.

«Для Краматорської ТГ з 1 січня 2021 року формула враховує наповнюваність класів від 27 учнів. Середня наповнюваність класів Краматорської ЗОШ №28 у 2020/2021 н.р. становить 7,2 учні. Вартість утримання 1 учня становить 50 841 грн в рік. Середня по місту – 23 883 грн," - доповіла пані Дрига.

Також вона зауважила на тому, що основною причиною закриття школи є не тільки заощадження бюджетних коштів, але й покращення якості освіти дітей, які наразі там навчаються. Оскільки через низьку наповненість класів там відсутнє конкурентне середовище для учнів, яке б їх мотивувало до кращих результатів у навчанні.

"За такого навчання неможлива групова робота, навчання більшості навичок, окрім суто предметних. Це неможливість виконати Державний стандарт. Якби такі школи перевіряли на дотримання ліцензійних умов, матеріальну базу – це було б порушення всіх норм.

Звертаю увагу на тому, що школа не здатна забезпечити на належному рівні організацію допрофільної підготовки через відсутність і належної матеріально-технічної бази (обладнаних спортивних об’єктів, кабінетів фізики, хімії, біології, географії та інших, лабораторій, навчальних майстерень, комп’ютерного і мультимедійного обладнання). При чому не з причини, що в заклад не вкладалися кошти, а з причини того, що приміщення школи замалі. Є лише 5 навчальних кабінетів, і можливості в них розмістити оснащення в повному обсязі, на жаль, немає," - аргументувала в.о. начальника управління освіти.

Вона зазначила, що ЗОШ №28 не відповідає нормативам щодо організації харчування школярів - там немає харчоблоку і їдальні.

А відповідно до стандартів організації навчального процесу, приміщення для навчання учнів першої ланку повинні розміщуватися окремо від примущень другої та третьої ланок навчального закладу.

За словами Олени Дриги, демографічна ситуація в селищі найближчі 6 років не виправиться. То ж заклад так і залишиться малоефективним.

В.о. начальника управління освіти розповіла, що оптимальним рішенням з боку якості навчання та економічної доцільності буде переведення учнів з ЗОШ № 28 до школи № 18. А для їх підвезення до нового місця навчання - надання автобусу.

Члени виконкому погодились з доводами Олени Дриги та попередньо ухвалили проєкт рішення про ліквідацію школи.

Батьки учнів 28 школи, які були присутні на засіданні виконкому, виступили проти. Вони вважають, що наразі саме у цій школі дітям надають дуже якісну освіту. Вони навели успішні приклади випускників 28 школи, які змогли поступити на бюджетну форму навчання до вишів. А також акцентували на тому, що вимушене переведення до іншої школи, адаптування до нових дитячого та педагогічний колективів, стане серьйозни психологічним іспитом для дітей.

Батьки учнів 28 школи

"Зараз якщо моя дитина захворіла, вона може самостійно прийти додому раніше. А якщо її переведуть і, наприклад, вона спізнилася на автобус (яким мають підвозити дітей до нового місця навчання), проспала, а я на роботі, я не зможу її відправити до школи самостійно. Тобто вона пропустить навчання. В нас є й діти з інвалідністю, їм важко самостійно пересуватися. Як буде організоване підвезення саме таких дітей?" - аргументувала одна з присутніх матерів учнів свою незгоду з закриттям школи.

Згоди батьки та влада на сьогоднішньому обговоренні так і не дійшли.

Питання ліквідації навчального закладу розглянуть на громадських слуханнях та на засіданні Батьківської ради. Також представники міської влади та управління освіти зустрінуться з батьками учнів школи № 28 на базі ЗОШ №18 вже цієї п'ятниці, 21 травня.

Остаточне рішення мають винести депутати на черговій сесії міської ради, яка відбудеться 26 травня.

Інші статті на цю тему

licey-8-kramatorsk

В обласному департаменті освіти і науки розповіли про особливості нового навчального року

serikova

Вона майже 20 років очолювала цю школу

school-france

Вони спілкувалися через відеозвʼязок

коментарі