Важливо :: Гроші :: 03 грудня 2020 12:32 , Олексій Ладика
ispolkom-kramatorsk1

Виконком підтримав підвищення тарифів на опалення абонентам "Краматорської тепломережі"

Ціна на опалення підвищиться у середньому на 15%

Виконком Краматорської міської ради відкорегував ухвалені у жовтні тарифи на опалення для абонентів "Краматорської тепломережі" в бік збільшення.

Таке рішення члени виконкому ухвалили на засіданні 2 грудня.

До цього тариф на опалення складав 1586 грн за Гкал, а його підвищили до 1805,32 грн за Гкал.

Тарифи для багатоквартирних   будинків, обладнаних  системою   автономного опалення:

  • вул. Металістів, 60 – 1600,33 грн. за 1 Гкал;
  • вул. Парникова, 4 – 1545,17 грн. за 1 Гкал.

Для споживачів будинку по вул. Свободи, 4 тариф залишається незмінний через відсутність газової складової у тарифі (котельня для цього будинку працює на твердому паливі) - 2975,63 грн за 1 Гкал.

Таким чином, тариф на опалення для абонентів "Краматорської тепломережі" підвищився на 14-18% в залежності від типу будинку.

Ольга Остапова, завідувачка сектору зв'язку та енергетики відділу транспорту, зв'язку та енергетики Краматорської міської ради, повідомила, що збільшення тарифу обумовлено збільшенням ціни на природний газ.

"Для того, щоб пройти опалювальний період, не зазнавши великих збитків, підприємство має скоригувати свій тариф", - сказала вона членам виконкому.

test завідувачка сектору зв'язку та енергетики Олена Остапова

 Представниця "Краматорської тепломережі" зі свого боку додала, що підприємство за листопад має збитків на 2 млн грн через те, що чинний тариф не покриває витрати.

У повідомленні "Тепломережі" про намір скоригувати тариф йдеться, що при розрахунку чинного тарифу підприємство закладало ціну на природний газ в розмірі 4 048,49 грн. за 1 000 куб. м. без податку на додану вартість, а з жовтня ціна на природний газ збільшилась на 33% та складає 5 374,40 грн. У структурі тарифу ціна на газ займає найбільшу частку - близько 60%.

"Враховуючи подальший ріст цін на газ, що анонсувало керівництво НАК "Нафтогаз України", а також введення з 01.01.2021 року ринку природного газу, збитковий тариф призведе до неможливості проходження опалювального сезону 2020-2021 року", - йдеться у документі.

Питання про підвищення тарифу на опалення "Краматорської тепломережі" викликало жваве обговорення серед членів виконкому. Міський голова Олександр Гончаренко порівняв тарифи "Тепломережі" з обласною КМРТС - там опалення коштує 1930 грн за 1 Гкал. У "Краматорськтеплоенерго" (ТЕЦ) - 1576-1594 грн за Гкал, але це підприємство працює на вугіллі.

Зрештою більшістю голосів члени виконкому погодилися з необхідністю підвищити тариф. Нові ціни на опалення набудуть чинності з дня їх офіційного оприлюднення.

Нагадаємо, абонентами "Краматорської тепломережі" є деякі багатоквартирні будинки у Старому місті, у мікрорайонах "Кондиціонер" та "Лазурний". Загалом у Краматорську три підприємства постачають тепло у багатоквартирні будинки.

Інші статті на цю тему

ispolkom-kramatorsk

Зі складу виконкому виключили трьох осіб

tarify-na-otoplenie

Різницю між тарифами мають компенсувати з міського бюджету

grivnya

Ці гроші надійдуть від додаткових 4% ПДФО та ввізного мита на пальне

коментарі