Важливо :: Життя громади :: 30 серпня 2023 15:00 , Краматорск Пост
Refusedtoserveinarmycover

Вимушеного переселенця з Краматорського району засудили на Полтавщині: він відмовився від отримання повістки

Йому призначили три роки позбавлення волі, але потім пом'якшили покарання

Лохвицький районний суд Полтавської області виніс вирок мешканцю Дружківки, який є вимушено переселеною особою та з родиною переїхав на Полтавщину у квітні 2022 року, за те, що той відмовився від отримання повістки та не з’явився у центр комплектування для відправлення до військової частини

У червні 2023 року до нього додому прибули представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) для вручення повістки. Обвинувачуваний під час судового засідання пояснив, що від її отримання він відмовився, оскільки не бажав, в т.ч. і через страх, брати участь в бойових діях. Він зазначив, що усвідомлює, що така відмова є кримінальним правопорушенням. Про це повідомляє ДНЛ+.

За фактом відмови було відкрито кримінальне провадження за ст.336 КК України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період).

Під час слідства дружківчанин уклав угоду з прокурором про визнання винуватості. Суд визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Разом з тим його звільнили від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення.

На цей вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів з дня його проголошення.

Чи буде він все ж таки проходити військову службу, чи якусь альтернативну - наразі не повідомляється.