Цікаво :: Review :: 28 грудня 2022 13:47 , Олексій Ладика
muzej-vishivka

Вишити Краматорськ: Музей історії представив сім схем вишивки з видами міста

Це подарунок для всіх містян, де б сьогодні ми не знаходились

Музей історії міста Краматорська перед різдвяними та новорічними святами запустив онлайн-проєкт, який прийдеться до душі усім, хто полюбляє вишивку. Це схеми вишивки улюблених куточків міста.

Протягом тижня на сторінці музею у Фейсбук викладалися схеми з зображенням Палацу культури НКМЗ, Палацу культури ім. Бикова, Саду Бернацького, вілли Протце, муралу по Академічній, будівлі музею історії, просто зимової вулиці.

"Це дарунок для всіх містян, де б сьогодні ми не знаходились", - кажуть у музеї.

Мурал по вул. Академічна

testtest

Палац культури НКМЗ

testtest

Палац культури ім. Бикова

testtest

Сад Бернацького

testtest

Вілла Протце

testtest

Зимовий Краматорськ

testtest

Музей історії Краматорська

testtest

Над проєктом працює старший науковий співробітник Музею історії міста Краматорська Ольга Пальона. За її словами, вона вже певний час вручну вимальовує в програмі схеми вишивки зі старовинних рушників, які побутували у Краматорську. Окрім ручного введення, там є функція перетворити фото на схему, обираючи кількість кольорів та хрестиків. Вона почала експериментувати з різними фото, які робила в минулому на телефон. На одній із світлин був дім з муралом.

Так з'явилася перша схема для вишивки з видами Краматорська. 

"Спочатку я зробила цю одну схему для себе, а потім подумала, що можливо іншим мешканцям, як і мені, буде приємно вишити види Краматорська. Тож почала експериментувати з іншими фото. Деякі з них мої власні, деякі брала з мережі Інтернет, та, на жаль, не змогла знайти авторів. Всі фото я відредагувала, щоб вони яскравіше виглядали у вишивці", - розповідає пані Ольга.

Перевірити та відшити всі схеми у співробітників музею не було часу та ресурсів. Тому музейники закликають краматорців ділитись фото своїх робіт.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

osvitlennya-u-skveri-muzeyu-istoriyi-mista-kramatorsk (1)

На черзі відновлення освітлення у Сквері матері та сквері Лабіринт

maket-lapy-trinozavra

Над созданием уникального экспоната сотрудники музея трудились почти год

dama-s-peryami

Музеи города присоединились к международной акции и приготовили для посетителей интересные локации

коментарі