
Вишити Краматорськ: Музей історії представив сім схем вишивки з видами міста
Музей історії міста Краматорська перед різдвяними та новорічними святами запустив онлайн-проєкт, який прийдеться до душі усім, хто полюбляє вишивку. Це схеми вишивки улюблених куточків міста.
Протягом тижня на сторінці музею у Фейсбук викладалися схеми з зображенням Палацу культури НКМЗ, Палацу культури ім. Бикова, Саду Бернацького, вілли Протце, муралу по Академічній, будівлі музею історії, просто зимової вулиці.
"Це дарунок для всіх містян, де б сьогодні ми не знаходились", - кажуть у музеї.
Мурал по вул. Академічна
Палац культури НКМЗ
Палац культури ім. Бикова
Сад Бернацького
Вілла Протце
Зимовий Краматорськ
Музей історії Краматорська
Над проєктом працює старший науковий співробітник Музею історії міста Краматорська Ольга Пальона. За її словами, вона вже певний час вручну вимальовує в програмі схеми вишивки зі старовинних рушників, які побутували у Краматорську. Окрім ручного введення, там є функція перетворити фото на схему, обираючи кількість кольорів та хрестиків. Вона почала експериментувати з різними фото, які робила в минулому на телефон. На одній із світлин був дім з муралом.
Так з'явилася перша схема для вишивки з видами Краматорська.
"Спочатку я зробила цю одну схему для себе, а потім подумала, що можливо іншим мешканцям, як і мені, буде приємно вишити види Краматорська. Тож почала експериментувати з іншими фото. Деякі з них мої власні, деякі брала з мережі Інтернет, та, на жаль, не змогла знайти авторів. Всі фото я відредагувала, щоб вони яскравіше виглядали у вишивці", - розповідає пані Ольга.
Перевірити та відшити всі схеми у співробітників музею не було часу та ресурсів. Тому музейники закликають краматорців ділитись фото своїх робіт.
* * *
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber
Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram
Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок