Корисно :: Пояснюємо :: 09 листопада 2023 11:09 , Краматорск Пост
dity

«Вивозять дітей на продаж, а не на реабілітацію»: росіяни запустили фейк про жителів прифронтових територій України

Пропагандисти рф продовжують вигадувати фейки, аби приховати власні злочини.

За офіційними даними, російські військові вивезли майже 20 тисяч українських дітей з тимчасово окупованих регіонів до росії. Самі ж пропагандисти розповідають про «торгівлю» дітьми в Україні. Нібито українських дітей з прифронтових територій — зокрема з Донеччини — під виглядом реабілітації насправді вивозять до Європи на «продаж».

Кремлівські пропагандисти заявляють, нібито український уряд «продає» дітей за кордон — для всиновлення або чорної трансплантології. Мовляв, уже начебто виявлено 8 випадків продажу дітей, ще 40 справ перевіряють.

У дописах додають, що українські чиновники організовують примусову евакуацію дітей з прифронтових територій та покривають власників дитбудинків, які «продають» сиріт у країни ЄС.

test Приклад фейку

 

Спростування фейку

Подібні повідомлення — складова кремлівської дезінформаційної кампанії, говорять аналітики VoxCheck. Вони разом з проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» аналізують російські фейки про медицину. Щоразу пропагандисти вигадують нові «докази», які мають налякати людей та дискредитувати Україну на міжнародній арені. Насправді ж усі заяви про «чорну трансплантологію» побудовані на вигадках, а не на справжніх фактах.

1. Реабілітація українських дітей

Загалом на реабілітацію та лікування за кордон відправляють людей з опіковими та мінно-вибуховими травмами, дорослих із важкими захворюваннями та дітей із патологіями. Від початку широкомасштабного вторгнення за кордон на лікування відправили понад 4 тисячі українців, серед яких 650 дітей із травмами та онкологічними захворюваннями. 

test Джерело: Міністерство охорони здоровʼя України

2. Примусова евакуація з прифронтових територій

Росіяни маніпулюють темою примусової евакуації. 7 березня 2023 року Кабмін справді погодив план примусової евакуації дітей із зони активних бойових дій. Однак їх евакуюють лише в супроводі одного з батьків, людини, яка їх замінює, або іншого законного представника. Немає жодного підтвердження тому, що дітей під виглядом «евакуації» або «реабілітації» вивозять за кордон на «продаж».

3. Воєнні злочини рф

Саме росія викрадає українських дітей, вивозить їх до рф та примусово влаштовує в прийомні сім’ї. Україна офіційно підтвердила депортацію 20 тисяч дітей з України до рф. Тоді як уповноважена рф із прав дитини Марія Львова-Бєлова заявляє про 700 тисяч українських дітей. Викрадення українських дітей визнають та засуджують міжнародні організації. 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Марії Львової-Бєлової та путіна за воєнні злочини саме з викрадення українських дітей.

Пропаганда рф про українських дітей та чорну трансплантологію

Кремлівські пропагандисти вкотре намагаються очорнити Міністерство охорони здоров'я України та міжнародних партнерів, які допомагають дітям та дорослим потрапити на реабілітацію за кордон. Про це говорить керівниця VoxCheck Світлана Сліпченко.

«Росіяни гучно говорять про «продаж» дітей в Україні, але не згадують, що саме вони викрадають дітей та скоюють воєнні злочини. Маніпулятивні заголовки, емоційний текст та відсутність доказової бази — ознаки пропаганди. Варто обмежити споживання подібного контенту, аби не потрапити на гачок пропагандистів», — говорить Світлана Сліпченко.

Інші статті на цю тему

fake
feyki-usaid (6)

Аналіз та спростовання наративів щодо системи охорони здоров’я, які поширює російська пропаганда

refuges

Мільйони українців покинули рідні домівки через російську агресію. За даними Міжнародної організації з міграції, найбільше людей виїхали зі східних регіонів — майже 2 мільйони

коментарі