Важливо :: Життя громади :: 23 листопада 2023 15:45 , Олена Круглова
mikrorayno-evropeyskiy-u-kramatorsku (1)

Влада Краматорська готується до післявоєнної відбудови та знову шукає інвесторів для будівництва нового мікрорайону

За підрахунками адміністрації міста, орієнтовна вартість цього проєкту сягає понад 65 мільйонів доларів

Новий мікрорайон Краматорська під назвою “Європейський”, будівництво якого планувалося міською владою ще до великої війни, мають намір все ж таки реалізувати після її закінчення.

Нагадаємо, що будувати його планують між Лазурним та селищем Біленьким.

test

Згідно з проєктом, складатися він буде з багатоповерхівок, загальна кількість квартир в яких становитиме 2788 для 6970 мешканців.

Будувати їх планують за монолітно-каркасною технологією. Нові будинки матимуть панорамні вікна, наскрізні під’їзди з виходами у двір та на вулицю, зручні безперешкодні входи до під’їздів та також до громадських приміщень. Подвір’я будинків матимуть регульований режим заїзду.

В цілому, планується, що новий мікрорайон матиме власну інфраструктуру, багато зелених насаджень та рекреційні зони всередині кварталів. Також в ньому передбачені дитячий садок на 265 місць та школу на 941 місце, магазини, аптеку, поштове та банківське відділення.

Вартість всього проєкту складає 65 630 075 доларів США.

test

Цей проєкт разом з ще сьома проєктами з відбудови міських споруд, які пошкодили російські обстріли, нещодавно були презентовані представниками  міськради на форумі з відбудови України ReBuild Ukraine у Варшаві. На цьому заході вони намагалися знайти фінансових, технологічних або інвестиційних партнерів для майбутньої реалізації проєктів.

Щодо того, чи були пошуки потенційних інвесторів та партнерів успішними, начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ МВА Ігор Єськов відповів Kramatorsk Post наступне:

“Це процес не одного дня. Це робота в довгу, оскільки найголовніше зараз - це постійно нагадувати, а іноді й переконувати світову спільноту, що ми плануємо відроджуватись.

Так, зараз ніхто не готовий ризикувати інвестувати в відбудову інфраструктури чи комплексного житла в прифронтовому місті. Але всі війни закінчуються. Наша боротьба закінчиться нашою перемогою. Так, ми не знаємо коли саме, але готуватись до цього ми повинні вже зараз. Краматорськ готується. Робимо все, аби про Краматорськ не забували на міжнародному рівні. Щоб він був постійно на вустах, щоб наша відбудова - була спільною відбудовою. Ми максимально готуємо проєкти з післявоєнної відбудови.

Всі постраждалі міста це роблять, щоб не втрачати час. Головний фокус у інвесторів, це житло, освіта та медицина. Так, їх лякає близькість до лінії фронту, але наша задача напрацьовувати ці контакти, щоб коли ситуація зміниться на краще - одразу запустити процес  спільної відбудови.”

Нагадаємо, що на розробку проєкту забудови цього мікрорайону восени 2021 року з міськбюджету мали витратити майже 5,5 млн грн. Тендер тоді виграло ТОВ “Проєктна компанія “Аркон”. Терміни виконання робіт за укладеним з ним договором декілька разів переносилися ще до повномасштабного вторгнення рф та з рештою через введення воєнного стану останньою додатковою угодою були перенесені на кінець 2023 року.

Зазначимо також, що до того, навесні 2021, розробку проєкту забудови мікрорайону влада планувала провести не тільки за рахунок бюджету, а й за кошти інвесторів. Одним з них став Едуард Мкртчан. Він профінансував тоді передпроєктну частину, тобто створення концепції, яке виконало київське архітектурне бюро"BURO".

Інші статті на цю тему

memorandum-evropeyskiy-kvartal-

Городские власти подписали два меморандума, которые должны помочь реализовать идею

kvartal-evropeyskiy

О строительстве пока речь не идет

stroitelstvo

Депутати Краматорської міської ради передали земельну ділянку в оренду Міжнародній організації з міграції (МОМ).

коментарі