
Внаслідок обстрілу рашистів загинула керівниця Святогірського історико-архітектурного заповідника
5 червня під час обстрілу російськими окупантами Святогірська загинула директорка Святогірського історико-архітектурного заповідника Світлана Шарабан (на головному фото).
На одному з відео російських окупантів, оприлюднених на початку червня, видно спалену машину з причепом, якою Світлана з сестрою Оленою та чоловіком сестри В’ячеславом намагалися виїхати з-під обстрілів. Четверо мешканців Святогірська розповіли Kramatorsk Post, що один із снарядів влучив в автівку - Світлана та Олена загинули, а В’ячеслав, який був за кермом, був поранений.

Інформацію про загибель директорки заповідника також підтвердила депутатка Святогірської міської ради Наталія Кіркач.
“Світлана була унікальною і дуже чудовою жінкою. Велика втрата…”, - каже вона.
За словами сусідки загиблої Наталії Труш, Світлана з чоловіком планували сховатися від обстрілів у храмі, що знаходиться в районі "Сахаліну" - так містяни називаються один з мікрорайонів Святогірська.
Колишній очільник та окупаційний гауляйтер Святогірська Володимир Бандура 12 жовтня в інтерв'ю російським ЗМІ підтвердив факт загибелі Світлани Шарабан. За його словами, це сталося 3 червня, коли російські окупаційні війська заходили у місто. Також колаборант додав, що чоловіка сестри Світлани В'ячеслава волонтери вивезли на лікування до тимчасово окупованого Донецька.
Колишня начальниця Управління культури та туризму Донецької обласної державної адміністрації Аліна Певна також підтвердила загибель Світлани Шарабан і додала, що її поховали 7 жовтня.
На початку червня Святогірськ зазнав потужних артилерійських та авіаційних обстрілів з боку росіян. Дуже потужними були обстріли 4-5 червня. Люди у соцмережах писали, що увесь Святогірськ був у диму, у Тетянівці багато руйнувань, на дорогах великі вирви від обстрілів, розбиті лінії електропередач.
8 червня російські окупанти заявили про "завершення захоплення" Святогірська. Міський голова Святогірська Володимир Бандура перейшов на бік окупантів - за це йому оголосили підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. 12 вересня Святогірськ був звільнений від російських окупантів.