Важливо :: Життя громади :: 23 червня 2022 12:38 , Краматорск Пост
vasilivska-pustosh

Водоймища Краматорська не придатні для купання і риболовлі: фахівці пояснили чому

У водоймах чисельні відхилення за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками

Водоймища Краматорська не придатні і небезпечні для відпочинку та купання - там висока чисельність переносників захворювань, знаходять навіть виплід малярійних комарів. Це якщо не враховувати небезпеку у зв’язку з бойовими діями.

Про це повідомляє Краматорська районна філія Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб, фахівці якої регулярно досліджують водойми міста за санітарно-хімічними, мікробіологічними, паразитологічними показниками.

Які водойми перевіряють фахівці

У Краматорську два постійних створи спостереження на річці Казенний Торець: створ в районі парку "Сад  Бернацького" по вул. К. Гампера, який характеризує річку на вході в місто, і створ Ясногірівський – на виході. 

Окрім того, досліджуються Маячківське, Веселівське водосховища, водоймище селища Василівська Пустош.

Яка якість води у водоймищах Краматорська

У 2022 році за мікробіологічними показниками дослідили 16 проб води водоймищ, зареєстровано 10 відхилень (62,5%) по Маячківському, Веселовському водоймищах, річці К. Торець, водоймищу селища Василівська Пустош.

В 2022 році за санітарно-хімічними показниками досліджено 16 проб води водоймищ, зареєстровано 16 відхилень (100%) по Маячківському, Веселовському водоймищах, річці К. Торець, водоймищу селища Василівська Пустош. Відхилення реєструються в усіх водоймищах по сухому залишку, сульфатах, БСК (біологічному споживанню кисня), лактозопозитивних кишкових паличках.

За паразитологічними показниками досліджено 16 проб, відхилень не зареєстровано.

При відборі проб води в водоймищах Краматорська чисельність компонентів гнусу (кровососучих комах, мошок) перевищує середньообласні показники в 1,3 рази. Це свідчить про відсутність робіт з ліквідації місць виплоду переносників трансмісивних захворювань (це кров’яні інфекційні хвороби, які переносять комахи).

Також в водоймах реєструється виплід малярійних комарів, що ускладнює епідситуацію з виникнення місцевих випадків малярії від завезених з ендемічних країн. 

Чому у краматорських водоймах погана вода 

Основними причинами відхилень якості води і високої чисельності переносників захворювань у краматорських водоймищах фахівці називають їх незадовільний стан.

Так, не чиститься дно водоймищ, не знищуються водорості, не коситься трава в прибережній зоні, прибережна зона не впорядкована, не прибирається і не вивозиться сміття, відсутні туалети, роздягальні. Окрім того, вода забруднюється екскрементами тварин.

"Тому водоймища міста непридатні для відпочинку і купання, представляють загрозу здоров'ю тих, що купаються, а також рибалок і споживачів риби, виловленої в водоймищах міста", - йдеться у повідомленні.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

vymiryuvannya-yakosti-vody-u-kramatorsku-main

Перевіряли воду на Городещиному та Василівській Пустоші

festival-rybolovli

Учасники змагалися у риболовлі, а потім на них чекали розваги

kramatorske-more

Містян закликають обов’язково кип’ятити воду перед вживанням впродовж декілька хвилин

коментарі