Корисно :: Пояснюємо :: 17 жовтня 2022 19:11 , Олексій Ладика
gumanitarka-tato-hab-11

Волонтери "ВБД Україна" більше не видають гуманітарку у Краматорську: що сталося

Розповідаємо, як тепер отримати допомогу

Гуманітарна асоціація "Все буде добре Україна" (ВБД Україна) припинила видавати гуманітарну допомогу у своїх стаціонарних пунктах видачі у Краматорську.

Волонтери "ВБД Україна" видавали гуманітарку практично з самого першого дня великої війни. Це були продуктові набори від міжнародного благодійного фонду World Central Kitchen (WCK). Останнім часом у Краматорську працювали дві точки видачі допомоги - у "ТатоХабі" по бульвару Машинобудівників і на вулиці Перша Горна у Старому місті. 

Тепер продуктові набори від WCK, які видавали волонтери, можна буде отримати в пунктах видачі Гуманітарного штабу Краматорської міської ради (нижче розкажемо, як це зробити).  

"Ми зараз об‘єднали WCK з міськими хабами - це теж наша гуманітарка, просто видача йде з їхніх точок, це прохання губернатора [голови Донецької ОДА]. Зараз спробуємо, як це буде виходити. Якщо робота не піде, то повернемо все на наші точки видачі, хоча в інших громадах співпраця йде злагоджено. На виїзди у віддалені міста та селища і на деокуповані території як їздили наші волонтери, так і їздять разом з Катериною [Оніщенко]", - розповів журналісту Kramatorsk Post керівник гуманітарної асоціації "ВБД Україна" Ярослав Бойко.

"Припинилася видача допомоги лише по місту Краматорську, лише по двох точках - "ТатоХаб" і Старе місто. Ми передали цю функцію місту", - розповіла Катерина Оніщенко, директорка Благодійного фонду Едуарда Мкртчана, який входить до складу асоціації "ВБД України". 

За її словами, в усіх інших містах - Слов'янську, Дружківці, Костянтинівці - нічого не змінюється. "ВБД Україна" продовжує видавати там гуманітарку, як раніше.

У Краматорську волонтери "ВБД Україна" продовжать видавати допомогу від СпівДії - платформи, яка ініційована Координаційним штабом з гуманітарних та соціальних питань Офісу Президента України. 

Щоб отримати допомогу від СпівДії, потрібно заповнити заявку на сайті, отримати підтвердження запиту - після цього заявка надходить до "ВБД Україна" і волонтери видають продуктовий набір (СпівДія видається лише раз).

Як отримати гуманітарну допомогу у Краматорську

Отже, тепер гуманітарку можна отримати у пунктах видачі міської ради. Зараз триває четвертий етап видачі допомоги - продуктові набори видають переселенцям, пенсіонерам віком від 50 років, студентам денного відділення (не друга вища освіта), людям, що втратили роботу (потрібно мати документ, що це підтверджує), багатодітним родинам, вагітним, матерям чи батькам-одиночкам, малозабезпеченим родинам і родинам, в яких є людина з інвалідністю. 

Продуктовий набір видається на одну адресу — на одну родину.

Для того, щоб отримати гуманітарну допомогу, потрібно заповнити анкету (її не треба заповнювати мешканцям старостинських округів - Ясногірки, Біленького, Красноторки, Дмитрівки, Василівки. Там допомога видається через старосту.

Якщо ви залишились у Краматорську і маєте дітей віком до 3-х років та опинились у скрутному становищі, то ви також можете отримати допомогу - ось анкета для заповнення.

Це анкета для тих, хто залишився у місті і має дітей віком 4-6 років та опинився у скрутному становищі.

Маломобільні мешканці, яким потрібна допомога в отриманні засобів гігієни (підгузки, урологічні прокладки та інше для лежачих людей), можуть її отримати, заповнивши цю форму

Діти шкільного віку отримують гуманітарну допомогу за списками управління освіти.

Якщо ви не можете самостійно заповнити форму, то вам з цим допоможе з 10:00 до 16:00 оператор за адресою:

  • міська дитяча бібліотека – вул.Паркова, 14;
  • бібліотека-філія №17 ім. А. Чехова – вул. Велика Садова, 62;
  • бібліотека-філія №19 ім. М. Рибалка – вул. Біляєва, 121а.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

vidacha-gumanitarki-kramatorsk

Гуманітарку тепер видаватимуть не всім

humanitarianaidcover
GeneratorCover

Перевага віддається тим, хто пришвидшує перемогу та допомагає цивільним

коментарі