
«Вона сказала, що почула «гуркіт» і «миттєво» зрозуміла, що це була ракета»
Майже одразу після вчорашнього обстрілу поважне американське видання New York Times опублікувало у себе на сайті статтю під назвою «Російська ракета влучила в переповнений ресторан у Краматорську, убивши щонайменше 4 людини».
Пропонуємо читачам Kramatorsk Post переклад цього матеріалу від американського видання з деякими скороченнями.
За офіційними даними, російський ракетний удар у вівторок увечері прийшовся на популярну піцерію в місті Краматорськ на сході України, убивши щонайменше чотирьох людей і поранивши понад 40.
У ресторані в центрі Краматорська під час влучання ракети було багато людей, повідомив в ефірі національного телебачення голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
Серед загиблих 17-річна дівчина, ще щонайменше 42 людини отримали поранення, йдеться в повідомленні Генпрокуратури України. Через три години після обстрілу генпрокурор попередив, що, можливо, під завалами ще є люди.
Рятувальники надали допомогу пораненим на завалених уламками вулицях просто під час виття сирен. Пожежникам знадобилося майже три години, щоб загасити пожежу, повідомили в ДСНС України.
Журналісти на місці подій впізнали ресторан, який потрапив під обстріл. Це Ria Lounge, давно популярне місце в Краматорську, відоме багатьом як Ria Pizza. Ресторан, який знаходився на першому поверсі, закрився після початку вторгнення в лютому минулого року, але знову відкрився через кілька місяців.
Анастасія Тейлор-Лінд, британський фотограф-фрілансер, яка вечеряла всередині, сказала, що близько 7:30 вечора у вівторок ресторан був «доволі зайнятий». Кухня мала зачинитися приблизно через півгодини.
Молода жінка з дитиною в колясці щойно сіла поряд з місцем, де пані Тейлор-Лінд їла піцу з колегою, коли вона сказала, що почула «гуркіт» і «миттєво» зрозуміла, що це була ракета. Потім стався вибух.
«Я відчула гаряче повітря й почула звук розбитого скла та уламків, що летіли та стукотіли», — сказала вона. «Це тривало й тривало, й тривало».

Пані Тейлор-Лінд сказала, що вона та її колега зіслизнули зі стільців і пішли до підвалу, побоюючись нового обстрілу. Обоє стікали кров'ю. Обслуговуючий персонал змив їй кров з обличчя, а також допоміг її колезі.
За її словами, коли вони вийшли з підвалу, ресторан нагадував)море битого скла та покрученого металу. Карети швидкої допомоги на той момент ще не приїхали.
«Усі, хто був у ресторані й не постраждали, допомагали тим, хто постраждав», — сказала вона.
Краматорськ знаходиться досить далеко від лінії фронту, щоб життя у місті здавалося відносно нормальним у більшості днів. Проте звуки повітряної тривоги є звичайними, а іноді чути й звуки далекої артилерії.
Довоєнне населення міста складало близько 150 тис. осіб. А саме місто колись було одним із промислових центрів Донбасу. Багато людей втекли в перші місяці повномасштабного вторгнення. З минулого року деякі місцеві почали повертатися.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що ракетний удар припав на річницю обстрілу торгового центру в місті Кременчук, коли загинули 22 людини. За його словами росіяни застосували зенітно-ракетні комплекси С-300 (за даними Генпрокуратури – Іскандер), обстрілявши Краматорськ ракетами «земля-повітря» великої дальності, якими Москва обстрілює наземні цілі.
Переклад – Максим Ходушко/Kramatorsk Post.
Фото обкладинки – Дмитро Глушко/Kramatorsk Post.