Важливо :: 20 липня 2020 13:25 , Дмитро Лук'яненко
pocati-biznes-1

Вони запустили бізнес на сході України. Підтримай своїх серед підприємців-початківців у голосуванні

52 підприємця-початківця з Луганської і Донецької областей беруть участь у конкурсі від Свои.City й безкоштовної навчальної платформи Почати.Бізнес.

Віддати голос за своїх можна тут.

Вони ризикнули – і запустили власний бізнес з нуля в останні три роки. Так, Віталій Маслаков і Андрій Гончаров відкрили власну медичну клініку в Добропіллі, Тетяна Сушко зайнялася перетяжкою меблів у Покровську, Євген Сухінін з Білицького заснував клінінговий сервіс, Антоніна Бородіна з Торецька шиє одяг для танців і спорту, Веніамін Петькун організовує в Сєвєродонецьку дитячі свята, Ганна Шевець готує в Бахмуті авторські торти, Володимир Бабич створив у Краматорську соціальну кав’ярню, Сергій Науменко з Маріуполя виготовляє прикраси з епоксидної смоли. Це далеко не повний перелік наших конкурсантів. Ми пропонуємо вам ознайомитися з їхніми історіями та визначити вашого фаворита.

Переможців будемо визначати за кількістю голосів. Перші два лідери голосування отримають квитки на бізнес-конференцію Big Money Forum, приз за третє місце — передплата на журнал Forbes Ukraine, а винагорода за четверте й п’яте — набори корисних книжок про підприємництво і розвиток власної справи від Почати.Бізнес.

Як проголосувати

Долучатися до вибору переможця може кожен охочий. Онлайн-голосування триватиме до 12:00 23 липня. Щоб проголосувати, потрібно перейти за посиланням, знайти конкурсанта, який вас найбільше зацікавив, та натиснути кнопку в верхньому правому куті профілю учасника.

Володимир Лященко, організатор проєкту «Почати.Бізнес»:

«Починати власний бізнес завжди нелегко й більшість людей потребують додаткової мотивації, корисних прикладів, а також зусиль багатьох сторін задля популяризації підприємництва. В межах нашої Програми ООН із відновлення та розбудови миру ми радо підтримали проєкт медіаісторій про місцевий бізнес на сході України, серед представників якого є низка успішних грантерів, учасників бізнес-експозицій «Схід-Експо», а також вмотивованих підприємців, які власним прикладом сприяють популяризації запуску своєї справи».

Марія Прокопенко, редакторка Свои.City:

«Можна знайти 101 причину, щоб не відкривати бізнес на сході: війна під боком, карантин, вади законодавства тощо. Але усі їх переважить бажання створити щось своє. Таких сміливців ми вишукуємо усі два роки роботи нашого онлайн-журналу. На щастя, знаходимо і розповідаємо про них, щоб надихати цим прикладом інших. Новий конкурс, який ми зробили у партнерстві з платформою «Почати.Бізнес» став чимось на кшталт проміжного підсумку роботи «Своих». Спочатку ми переживали, чи назбираємо півсотні бізнесів, яким не більше трьох років. Але самі здивувались результату. І дуже хочемо спробувати конопіцу в Слов’янську».

Ганна Курцановська, журналістка Свои.City:

«У конкурсі більше за все учасників з Маріуполя, Краматорська та Сєвєродонецька. Це і зрозуміло, адже це найбільші міста вільної частини Луганської та Донецької областей. Тому логічно, що малий бізнес активно розвивається саме там. Але мене дуже тішить, що підприємницька активність з’являється і в населених пунктах, що знаходяться поблизу лінії фронту. Наприклад, житель Попасної Валерій Куліков створив студію квітів. Хтось скаже, що флористика – це не чоловіча справа, але яка різниця, що кажуть люди? Головне йому це приносить задоволення й заробіток».

Довідково

Почати.Бізнес – це безкоштовна навчальна платформа, яку створила Програма ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Польщі. Проєкт призначено для всіх, хто хоче відкрити власну справу. На платформі представлено онлайн-курси про створення і розбудову бізнесу в різних галузях, які ведуть успішні підприємці зі сходу.

Свои.City – онлайн-журнал про жителів Сходу України, який активно підтримує бізнес-спільноту в Луганській і Донецькій областях.

Інші статті на цю тему

коментарі