Важливо :: Життя громади :: 24 жовтня 2023 12:35 , Максим Ходушко
Lymanforestscover

Ворожі обстріли, пожежі, брак працівників: розповідаємо, яка зараз ситуація у Лиманських лісах

Улюблені ліси жителів Краматорська потерпають з різних причин

Ліси Лиманщини - це одне з улюблених місць жителів Краматорська та регіону. Через війну ліси Лиманщини стали недоступними для тих, хто хотів би відпочити на природі. Але труднощі відчувають і ті, для кого бути у лісі - це робота.

Про те, яка зараз ситуація у Лиманських лісах, розповідаємо далі.

Ворожі обстріли

Попри те, що цьогорічний пожежонебезпечний період закінчується, на жаль тривають постійні обстріли з боку російських загарбників. Саме різні вибухонебезпечні предмети залишаються головною причиною загорянь лісових насаджень на Донеччині. Це стосується і території Лиманського лісгоспу та взагалі Лиманських лісів.

test

Наприклад, в той час, коли район перебував в окупації, вогнем було пошкоджено понад 6 500 га лісу.

Пожежі у Лиманських лісах

За останньою інформацією, яку надає сторінка ДП "Лиманський лісгосп" у фейсбуці, станом на 15 жовтня 2023 року у лісах ДП «Лиманський лісгосп» зафіксовано 24 випадки пожеж.

test

Площа пошкоджених насаджень складає понад 26,6 га. Звичайно, це значно менша шкода у порівнянні з минулим 2022 роком, але оскільки бойові дії тривають, ці цифри ще не остаточні.

Труднощі в охороні лісу

У лісгоспі наразі залишилося тільки 20 % особового складу державної лісової охорони та повністю відсутня пожежна техніка – її розкрали та вщент розбили окупанти. Тож займатися охороною лісів тепер вкрай важко.

У цих умовах основну допомогу у гасінні лісових пожеж лісівникам надають рятувальники Лиманського гарнізону ДСНС України у Донецькій області, які мають відповідну техніку. Також без обстеження та розмінування території неможливо здійснити подальше гасіння загорянь.

Всупереч усім труднощам, лісгосп працює. Навесні навіть було висаджено 9 тисяч саджанців сосни звичайної на 3 гектарах. 

Бронежилети та аптечки для лісовиків

test

У вересні державна лісова охорона ДП "Лиманський лісгосп" отримала від колег з Асоціацією польських лісівників Ольштинського регіону бронежилети та тактичні аптечки.

Бронежилети отримали всі працівники лісової охорони, котрі виконують лісогосподарські роботи у лісі (обстеження, заготівля деревини) та займаються ліквідацією пожеж. Ці бронежилети - захист від уламків, бо небезпека чекає лісівників на кожному кроці.

Аптечки ж відтепер будуть незамінними супутниками кожного робітника. Вони містять усі складові, які потрібні для надання невідкладної допомоги у критичній ситуації.

Незаконне спилювання дерев

Ворожі обстріли, сезонні пожежі, нестача працівників - це не всі проблеми, з якими стикається лісове господарство. Незаконне спилювання дерев - теж одна з них. І хоча про лісове браконьєрство на території самого лісгоспу зараз не повідомляється, втім на Лиманщині, як найбільш лісовій частині Краматорського району, ця проблема існує.

test

Днями Патрульна поліція Краматорська та Слов'янська виявила в лісосмузі на околиці Лимана 58-річного чоловіка, який спилював дерева бензопилою та вантажив спиляне у причіп своєї автівки. Про це повідомляє сторінка відомства у фейсбуці.

Цей чоловік не надав поліцейським документи на спилювання деревини та ніяк не пояснив свої дії.

І це при тому, що обов’язковою умовою для транспортування вантажу такого роду є наявність усіх дозвільних документів.

Фото - ДП "Лиманський лісгосп", Патрульна поліція Краматорська та Слов'янська.

Інші статті на цю тему

Forestsowing

Лісовики розповіли, що вдалося зробити за рік після звільнення

Poplavskiycover

Російський генерал родом з Донецька змушував жителя Краматорського району зніматися у пропагандистському відео

369

Окрім того, він допоміг російським окупантам безперешкодно втекти