
Ворожі обстріли, пожежі, брак працівників: розповідаємо, яка зараз ситуація у Лиманських лісах
Ліси Лиманщини - це одне з улюблених місць жителів Краматорська та регіону. Через війну ліси Лиманщини стали недоступними для тих, хто хотів би відпочити на природі. Але труднощі відчувають і ті, для кого бути у лісі - це робота.
Про те, яка зараз ситуація у Лиманських лісах, розповідаємо далі.
Ворожі обстріли
Попри те, що цьогорічний пожежонебезпечний період закінчується, на жаль тривають постійні обстріли з боку російських загарбників. Саме різні вибухонебезпечні предмети залишаються головною причиною загорянь лісових насаджень на Донеччині. Це стосується і території Лиманського лісгоспу та взагалі Лиманських лісів.
Наприклад, в той час, коли район перебував в окупації, вогнем було пошкоджено понад 6 500 га лісу.
Пожежі у Лиманських лісах
За останньою інформацією, яку надає сторінка ДП "Лиманський лісгосп" у фейсбуці, станом на 15 жовтня 2023 року у лісах ДП «Лиманський лісгосп» зафіксовано 24 випадки пожеж.
Площа пошкоджених насаджень складає понад 26,6 га. Звичайно, це значно менша шкода у порівнянні з минулим 2022 роком, але оскільки бойові дії тривають, ці цифри ще не остаточні.
Труднощі в охороні лісу
У лісгоспі наразі залишилося тільки 20 % особового складу державної лісової охорони та повністю відсутня пожежна техніка – її розкрали та вщент розбили окупанти. Тож займатися охороною лісів тепер вкрай важко.
У цих умовах основну допомогу у гасінні лісових пожеж лісівникам надають рятувальники Лиманського гарнізону ДСНС України у Донецькій області, які мають відповідну техніку. Також без обстеження та розмінування території неможливо здійснити подальше гасіння загорянь.
Всупереч усім труднощам, лісгосп працює. Навесні навіть було висаджено 9 тисяч саджанців сосни звичайної на 3 гектарах.
Бронежилети та аптечки для лісовиків
У вересні державна лісова охорона ДП "Лиманський лісгосп" отримала від колег з Асоціацією польських лісівників Ольштинського регіону бронежилети та тактичні аптечки.
Бронежилети отримали всі працівники лісової охорони, котрі виконують лісогосподарські роботи у лісі (обстеження, заготівля деревини) та займаються ліквідацією пожеж. Ці бронежилети - захист від уламків, бо небезпека чекає лісівників на кожному кроці.
Аптечки ж відтепер будуть незамінними супутниками кожного робітника. Вони містять усі складові, які потрібні для надання невідкладної допомоги у критичній ситуації.
Незаконне спилювання дерев
Ворожі обстріли, сезонні пожежі, нестача працівників - це не всі проблеми, з якими стикається лісове господарство. Незаконне спилювання дерев - теж одна з них. І хоча про лісове браконьєрство на території самого лісгоспу зараз не повідомляється, втім на Лиманщині, як найбільш лісовій частині Краматорського району, ця проблема існує.
Днями Патрульна поліція Краматорська та Слов'янська виявила в лісосмузі на околиці Лимана 58-річного чоловіка, який спилював дерева бензопилою та вантажив спиляне у причіп своєї автівки. Про це повідомляє сторінка відомства у фейсбуці.
Цей чоловік не надав поліцейським документи на спилювання деревини та ніяк не пояснив свої дії.
І це при тому, що обов’язковою умовою для транспортування вантажу такого роду є наявність усіх дозвільних документів.