Важливо :: Життя громади :: 25 січня 2024 12:04 , Олексій Ладика
svichka

"Все це гріє наших хлопців": подружжя краматорців зробило тисячу окопних свічок для українських військових

Вони вже працюють в окопах під Бахмутом, Купʼянськом і Часів Яром

"Коли будете писати статтю, напишіть, що мій позивний - "Душний", - жартує мешканець Краматорська, який просить не вказувати його імʼя з безпекових причин: він вдома робить окопні свічки для військових.

"Ми дізналися, що є потреба серед наших захисників, дізналися, що в окопах холодно, дізналися, що їх роблять із залізних банок, набивають картоном, заливають парафіном і все це працює, все це гріє наших хлопців", - розповідає 35-річний чоловік.

За його словами, все почалося взимку минулого року, коли він і його дружина побачили, що вдома є багато зайвих банок, з "гуманітарки" почали діставати всі свічки і переплавляти. Спочатку робили це в банці за допомогою плоскогубців, потім розширили "виробництво" до двох чайників.

"Душному" допомагає його дружина - завдяки їй знайшли можливість отримати багато банок (зараз у них в запасі їх близько тисячі), її колеги допомогли з картоном. За день вони можуть заливати близько 100-150 свічок при наявності розхідних матеріалів.

test

test Більшу частину окопних свічок подружжя вже відправило на фронт, вдома залишається близько 200 штук, а також свічки, які ще треба залити парафіном. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Окопна свічка працює так: парафін згоряє, поки горить сам картон - це не смердить, не коптить і при цьому дає тепло. Найменша окопна свічка горить близько години, велика - близько чотирьох.

"Свічка гріє у безпосередній близькості до військового, але хлопці придумали наступне: ставлять три свічки, зверху звичайну оцинковану трубу (міліметрів сто у діаметрі), і вона за рахунок реактивної тяги обігріває все навколо - квадратних метрів пʼять вона буде обігрівати точно", - каже краматорець.

Подружжя зробило вже близько тисячі свічок, більшість з них вже на фронті - ними користуються бійці полку "Азов", 54-ї бригади, Сил спеціальних операцій.

"Нашими свічками гріються на Кліщіївці, на Андріївці, на Іванівському, позавчора я відправив на Купʼянський напрямок, ще в районі Часів Яру - у Богданівці", - перелічує чоловік місця, де українські військові використовують його окопні свічки.

Зараз подружжя збирає гроші на парафін і після закупки будуть робити свічки далі - зроблять ще тисячу окопних свічок. Якщо хочете підтримати збір і долучитися гривнею до зігрівання наших військових в окопах, то посилання на банку тут

Інші статті на цю тему

ambulence-vsi-poruch3

Австралійські волонтери розповіли, як це буде працювати

printer

Деталі йдуть військовим, що стримують ворога під Бахмутом і Часів Яром - цей напрямок важливий для Краматорська

Oliynyk2

Як воюється, про що міркується та що найтяжче в службі мобілізованого без досвіду, розповідає краматорець Олександр, мобілізований в перші дні повномасштабного вторгнення

коментарі