Важливо :: Життя громади :: 24 квітня 2020 20:18 , Дмитро Лук'яненко
skola-25-sklyarova

Випускники 9-х класів отримають атестати до 15 червня

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації розповіла закінчення школи в умовах карантину

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Сідашева відповіла на питання, які стосуються українських школярів на щоденному брифінгу з питань запобігання розповсюдження коронавірусу.

За її словами, кожен навчальний заклад на початку навчального року розробляв свою структуру навчального року. За рішеннями педагогічних рад, у кожного навчального закладу є дата завершення навчального року.

Як відомо, карантин продовжено до 11 травня. Якщо ситуація з коронавірусом буде поліпшуватися, з цієї дати карантинні заходи послабшуватимутьтся. Вже вирішено, що навчальний рік закінчуватиметься у дистанційному режимі. Є чіткі рекомендації міністерства освіти, які опрацьовані і доведені до відома працівників освіти.

Вчителям пропонують гнучкі графіки проведення залікових робіт, щоб це було зручно для всіх учнів. Школярам треба пройти тестування та опитування, щоб можна були виставити семестрові та річні оцінки. У семестрі врахують бали до 12 березня та ті що були виставлені під час дистанційного навчання.

Тетяна Сідашева закликала батьків підійти до такої ситуації з розумінням та допомогти дітям. "Кожен вчитель має підійти до ситуації толерантно та підтримати учнів, виставивши оцінку на користь кожного учня", - сказала вона.

Також відомо, що, наприклад, якщо з 1 вересня поновиться навчання у школах, то вчителі мають скорегувати плани, щоб можна було провести аналіз цього навчального року, провести дослідження, аби можна було перейти до вивчення нових матеріалів.

Для учнів 4 та 9 класів державна підсумкова атестація скасовується. Їм виставлять річні оцінки за підсумками навчального року. Учням 9 класів до 15 червня будуть видані свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти.

За цими свідоцтвами адміністрація закладів може в будь-якій формі передати ці документи, які можуть бути скановані та у надісланих варіантах, якщо дитина не буде вступати до закладів професійно технічної або передвищої освіти.

Для тих, хто буде вступати, розроблять графік, щоб було зручно отримати цей документ протягом того періоду, на який буде потрібно подавати документи до інших закладів.

Інші статті на цю тему

lokdaun-kramatorsk

Локдаун триватиме до 24 січня

karantin-koronavirus

Повертаємось до обмежень, які діяли у грудні

karantin

Розповідаємо, що це означає

коментарі