Цікаво :: Люди К. :: 02 вересня 2022 13:28 , Краматорск Пост
Davyd

Хлопчик, який уцілів під час обстрілу, повертається до школи

Восьмирічний Давид ледь не загинув унаслідок ракетного обстрілу Краматорського залізничного вокзалу.

Як і мільйонам українських дітей, війна коштувала восьмирічному Давиду домівки, надії та майбутнього. Але також вона ледь не забрала в нього життя. Матеріал про це опублікований на сайті ЮНІСЕФ.

У квітні через постійні обстріли родина Давида змушена була залишити рідний дім у Краматорську. Але ще більший жах чекав на них на шляху до евакуації — на залізничній станції, в яку влучила ракета.

Під час нападу на вокзал у Краматорську загинули 52 людини. Сотні отримали поранення. Давид, який із родиною зрештою зміг знайти прихисток у Львові, досі має шрами.

«Щоразу, коли лунають сирени повітряної тривоги, Давид лякається і плаче, — розповідає його бабуся. — Коли це трапляється, я завжди намагаюся бути поруч, щоб втішити його».

test

Сьогодні родина Давида живе в тісному переобладнаному транспортному контейнері — в таборі разом із сотнями інших людей, які були змушені покинути домівки через бойові дії.

test

Влітку хлопчик навчався у першому класі онлайн. Але він сумує за школою та друзями, які залишилися у Краматорську.

test

«Я хочу піти до школи та зустріти там багато нових друзів, — говорить Давид. — Мені подобається вивчати математику, писати, читати. Люблю перерви та позакласні заходи. Після занять у школі також ніколи не нудно: можна грати і проводити час на дитячому майданчику».

test

У вересні Давид сподівається піти до нової школи у Львові. Він миролюбивий хлопчик.

«Мені не подобається, коли діти у школі б’ються, — зізнається Давид. — Одного разу мене вдарили по щоці. Не люблю, коли хлопці б'ють дівчат. Я їх захищаю, кажу хлопцям: “Ідіть у свій клас, не займайте дівчат”».

test

Навіть руйнівна війна не знищила мрію Давида стати стоматологом.

«Я буду лікувати дорослих і дітей. Буду чистити й свердлити їм зуби. Потрібно багато вчитися, щоб стати стоматологом, зрозуміти, чим вони займаються. Якщо я не навчуся, то прийду на роботу і не знатиму, що робити».

test

Через війну мільйони сімей в Україні потребують негайної допомоги, безпеки та захисту. Ще до початку бойових дій пандемія COVID-19 негативно вплинула на освіту дітей — мільйони школярів змушені були навчатися на самоті за підручниками та сидячи перед екранами. Сьогодні невідомо, чи відкриються 1 вересня школи та скільки з них готові будуть прийняти учнів, чи зможуть діти повернутися до класів, побачитися з учителями і друзями.

ЮНІСЕФ у партнерстві з урядом України розробляє національну програму «Спільно до навчання», мета якої — безпечне та якісне навчання для кожної дитини в Україні. Програма включатиме такі кроки та напрями діяльності:

  • З вересня 2022 року — доступ дітей молодшого шкільного віку до очного, змішаного або цифрового навчання в безпечному середовищі, дружньому до дітей.
  • Якісне змішане навчання для підлітків (середня та старша школа).
  • Якісне онлайн-навчання для всіх дітей через Всеукраїнську шкільну онлайн-платформу.
  • Відновлення постраждалих шкіл і забезпечення педагогів й учнів матеріалами, які дають доступ до освіти.
  • Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка у школах для викладачів та учнів.
  • Здоровий спосіб життя у школах — харчування, гігієна та профілактика інфекцій, а також вивчення правил безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами.

Інші статті на цю тему

babyborncover

Діти народжуються, життя продовжується

obstril-slovyanska (3)

Поранення отримала також її донька

obstril-slov (4)

Серед постраждалих - переселенці з Бахмуту