Цікаво :: Спорт :: 30 листопада 2021 17:33 , Микола Жалнін
hk-kramatorsk-hk-donbass

Хокейна сага триває. ХК “Краматорськ” та інші дискваліфіковані клуби звернулися до НОК та Мінспорту

Схоже, що УХЛ та Суперліга існуватимуть паралельно

У понеділок, 29 листопада, представники чотирьох дискваліфікованих команд з регулярного чемпіонату Української Хокейної Ліги (“Краматорськ”, “Білий Барс”, “Донбас” та  “Маріуполь”) направили звернення до Президента Національного олімпійського комітету (НОК) України Сергія Бубки, міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта та голови Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Андрію Кожем’якіну.

Ініціатори звернення заявляють, що під керівництвом очільника Федерації Хокею України (ФХУ) Георгія Зубка цей вид спорту може бути повністю знищений в Україні через дискваліфікацію команд, які вони представляють. Вони переконані, що ФХУ порушує права основних суб’єктів хокею в Україні, а її діяльність є непрозорою і недемократичною та перешкоджає розвитку цього виду спорту в Україні. 

Автори у зверненні наголошують на тому, що свого часу Українська Асоціація Футболу та Федерація Баскетболу України, в силу вимог Закону України “Про громадські об’єднання” та специфіки командних ігрових видів спорту, перетворились з громадських організацій у громадські спілки. 

Це дозволило їм, на думку представників чотирьох хокейних клубів, побудувати справедливу і демократичну модель управління, яка представляє інтереси всіх учасників конкретного виду спорту. 

Членами цих федерацій є обласні федерації, ліги та інші юридичні особи як суб’єкти спорту, які обирають своє керівництво відкритим і демократичним шляхом. Тоді як ФХУ, на думку учасників звернення, цю вимогу закону не виконала, а “повністю узурпувала владу і перетворилася в закритий приватний клуб”. Це, зокрема, призвело до недопущення до виборів Президента ФХУ олімпійського чемпіона з хокею Олексія Житника, на думку керівників дискваліфікованих команд. 

Адресати листа звинувачують керівництво ФХУ у тому, що вони призначають обласних керівників, а не обирають шляхом голосування. В той же час голови обласних федерацій й надалі голосують на Конгресі ФХУ. При всьому цьому основні суб’єкти хокею (обласні федерації, професійні та аматорські хокейні клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи), на думку ініціаторів звернення, позбавлені, як юридичні особи, бути членами ФХУ.

Команди звернулися до Міністерства молоді та спорту України з проханням ініціювати розслідувати діяльність ФХУ на предмет відповідності організаційної структури та її діяльності українського хокею і статусу національної спортивної федерації загалом.

Напередодні ФХУ на своєму сайті опублікувала пам’ятку гравцям команд, які вирішили покинути офіційні змагання.

Згідно неї, ФХУ є єдиною спортивною організацією, якій надано виключне право на проведення офіційних змагань в Україні, а всі їхні учасники перебувають під юрисдикцією національної федерації. Також національною вважається організація, яка має договір з Міжнародною федерацією хокею на льоду. Якщо на території України утворюється одна ліга, то її представники мають підписати з чиновниками ФХУ договір про співпрацю. Цього вимагає міжнародна трансферна система.

У пам’ятці ФХУ наголошує на тому, що крім ХК “Краматорськ” та ХК “Донбас”, ніхто не надавав документальних підтверджень про припинення участі у чемпіонаті України з хокею.

Для участі в оновленому турнірі УХЛ створили ще один “Білий Барс”, який базується у Броварах. Клуб виступатиме під назвою Броварського спортивно-фахового коледжу (БСФК). Його власниками, судячи з реєстру Мін’юсту, є провідні українські хокеїсти Андрій Бущан, Костянтин Буценко, а також невідомий загальній публіці Віталій Федянін. 

Рестарт змагань УХЛ запланований на четвер, 2 грудня. В них братимуть участь, крім команди з Броварів, “Сокіл” (Київ), “Рулав Одд” (Харків), “Кременчук” та “Дніпро” (Херсон). Продовжуватимуть трансляції ігор регулярного чемпіонату УХЛ телеканали медіагрупи “Спорт” (“Sport 1” та “Sport 2”).

Раніше шість хокейних клубів заявили про заснування Суперліги. Засновниками нового хокейного турніру є “Донбас” (Донецьк), ХК “Краматорськ”, ХК “Маріуполь”, “Білий Барс” (Біла Церква), МХК “Молода Гвардія” (Дружківка) та “Динамо” (Харків).

Також у цій лізі гратиме новостворений СК “Сокіл” (Київ), інвестором якого є донецький бізнесмен Віталій Кропачов. Орієнтовний початок турніру запланований на 7-8 грудня. Транслятором змагань будуть телеканали XSPORT та XSPORT + , власником яких є Борис Колесніков.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

donbas---kramatorsk-superliga

На відкритті був керівник Національного олімпійського комітету Сергій Бубка

hk-kramatorsk-sokil

Керівництво клубу подало апеляцію на це рішення

donbas---kramatorsk-superliga

У Федерації хокею України здивовані рішенням власників його не передавати

коментарі