Цікаво :: Куди піти :: 02 липня 2021 10:09 , Краматорск Пост
marko-paslavskiy

Хто такий Марко Паславський, на честь якого у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відкриють виставку

Виставка триватиме з 3 липня по 7 серпня

У суботу, 3 липня, у Донецькому обласному краєзнавчому музеї (Краматорськ, вул. Академічна, 84) відкриється виставка “Нью-Йорк - Іловайськ: вибір”. Відкриття відбудеться о 10.00.

Виставка присвячена пам’яті загиблому під Іловайськом вояку, який задля того, щоб захистити Донецьку та Луганської області від незаконних збройних формувань та російських окупантів, кинув всі свої справи у США, де той працював. Звали його Марко Паславський.

test

Герой виставки народився 16 січня 1959 року в україно-американській родині (батьки переїхали з України у 1944 році, під час Другої Світової Війни), у Нью-Йорку. Він є небожем засновника й керівника ОУН (Організації Українських Націоналістів) Миколи Лебедя. Проте хлопець виріс у Нью-Джерсі, де захопився волейболом. Завдяки цьому хобі Марко вступив до найстарішої військової академії США, що розташована у Вест-Пойнті. Під час своєї служби в армії служив у 75-му полку рейнджерів. Покинув армію в ранзі майора у 1991 році.

З початку 1990-х років наш Паславський приїхав до України, де влаштувався інвестиційним консультантом у Харкові, Києві та Москві і менеджером з продажу металопродукції за кордон на одному із маріупольських заводів. Згодом Марко заснував у Київській області власну агрофірму “Росава-К”, яка була одним з найприбутковіших підприємств у регіоні.

Марко активно підтримував події Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років (під час останньої брав активну участь у сутичках 20 лютого 2014 року).

З початком російсько-української війни Марко Паславський відправився воювати у лавах добровольців в батальйоні “Донбас”, де був стрільцем і мав позивний “Франко” (на честь відомого українського поета і письменника Івана Франка).

У квітні 2014 року Марко прийняв українське громадянство. Вів вів блог у Twitter під псевдонімом Bruce Springnote, де писав про перебіг активної фази російсько-української війни у 2014 році.

Загинув Марко Паславський під час визволення Іловайська 19 серпня 2014 року, у віці 55 років, отримавши три поранення в спину. Похований 26 серпня 2014 року на Аскольдовій могилі  у Києві, де на його честь 19 серпня 2015 року встановили пам’ятний знак.

Над створенням цієї виставки працювала команда Національного музею Революції Гідності разом із Музеєм української діаспори та родиною Паславських, яка передала до фондів цих інституцій особисті речі Маркіяна. ЇЇ кураторами є історик, дослідник українського визвольно руху, поет і прозаїк, учасник російсько-української війни Назар Розлуцький та галерист Олександр Бриндіков.

Триватиме виставка понад місяць - з 3 липня по 7 серпня цього року.

Микола Жалнін

Інші статті на цю тему

vistavka-paslavskiy-kramatorsk

Що там можна побачити

afisha-vistavki-ukrayinska-revolyuciya-1917-1921-regionalnij-vimir (1)

Виставка присвячена діяльності українського національного руху на початку минулого століття

vistavka-cilisnist

Краматорськ став другим містом після Маріуполя, де відбувається виставка

коментарі