Важливо :: Життя громади :: 20 квітня 2022 09:31 , Краматорск Пост
oleksandr-malysh

«Я навіть не можу назвати цих людей Українцями». Очільник патрульної поліції Краматорська про "телеграм-зрадників"

Провідне британьске видання The Guardian опубліковало інтервʼю з командиром Батальйону патрульної поліції в м. Краматорськ та Словʼянськ Олександром Малишем

У матеріалі видання The Guardian, що вийшов учора, 19 квітня, під назвою «Поліція розшукує про-російських колаборантів у східній Україні» (Police scout for pro-Russia collaborators in eastern Ukraine) начальник патрульної поліції Краматорська і Слов’янська Олександр Малиш розповів про виявлення зрадників, зокрема у телеграм каналах.

test

«Я не можу навіть назвати цих людей українцями, хоча вони мають українські паспорти, народилися та живуть тут усе життя»,  – каже пан Олександр – «Це не професійні шпигуни, яких тренували у Москві та відправили сюди». 

Він також додав, що існують телеграм канали с літерою Z у назві, націлені на місцевих. Адміни таких каналів виставляють оголошення, у якому просять про координати чи фото певних місць у обмін на гроші. А коли якийсь зрадник відправляє «товар» адмінам, він отримує до 500 фунтів винагороди на картку.  

test

Голова патрульної поліції навів кореспондентам The Guardian і конкретний випадок виявлення колаборантів: «…поліцію попросили перевірити одного чоловіка минулої суботи. Коли вони перевірили його телефон, вони виявили, що той отримав близько 400 фунтів від російського банку на свій рахунок 8-го квітня. Оскільки чоловік не зміг пояснити цей переказ, а удар по краматорській залізничній станції стався саме у той день, його було вирішено затримати як підозрюваного».  

Журналісти британського видання поспілкувалися також із іншими патрульними поліцейськими. Лейтенант Ігор Юнусов зазначив, що якщо раніше на центральній площі міста увечері могло бути 500 людей, то зараз близько 10. Отже виявити людину із підозрілою поведінкою стало значно простіше, позаяк понад половина населення міста виїхала.

*

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram

Англомовні повідомдення ми публікуємо в своєму Twitter

Інші статті на цю тему

vbivstva-i-nelegalniy-alkogol

Всіх підозрюваних по цих справах правоохоронці виявили і затримали

nezakonni-tovari (1)
anton-vrazhennya-main

Він вперше з початку великої війни був за межами Донеччини тривалий час

коментарі