Важливо :: Життя громади :: 24 січня 2023 19:50 , Олексій Ладика
otruyeni-sobaki-1

“Я почула дике собаче виття”: на Біленькому загинули п’ять тварин. Мешканці селища вважають, що їх отруїли

Це сталося після того, як ентузіасти домовилися стерилізувати тварин

Щонайменше п’ять собак отруїли у селищі Біленьке у Краматорську. Цьому передувала суперечка у місцевому чаті щодо стерилізації тварин.

Це сталося ввечері 23 січня на вулиці Таджицька. Мешканка селища Наталія розповідає Kramatorsk Post, що о пів на шосту вечора бачила тварин на вулиці, а за годину почула їхнє виття.

Я почула дике собаче виття. Я подумала, що вони б’ються, гризуться, вискочила, щоб їх заспокоїти, і побачила таку картину: три собаки лежали на вулиці, скавчали, корчилися від болю”, - каже мешканка Біленького.

Наталія побігла додому, викликала ветеринара, написала у чат мешканцям селища, які організувалися стерилізувати тварин. Приблизно за п’ять хвилин приїхала ветеринарка, але собак на вулиці вже не було. Наталія з лікаркою пішли у двір до чоловіка, в якого жили ці собаки, і побачили там ще одну мертву тварину, а друга корчилася від болю. Ветеринарка вколола протиотруту — це не допомогло, другий собака також помер.

Це отруєння — сто відсотків!”, - впевнена жінка.

test

test Мешканці Біленького вважають, що цих собак отруїли

 

Собак мали стерилізувати

За словами Наталії, у 2014 році хтось підкинув щенят чоловікові, який живе у неї по сусідству. Цей чоловік ніде не працює і зловживає алкоголем, підкинутих щенят нікуди далі не дівав — тварини виросли і розмножились. До вчора в нього жили десять дорослих собак і щеня. Сусіди тварин підгодовували, а нещодавно у місцевому чаті Наталія підняла питання щодо їхньої стерилізації.

З приводу цих собак такі скандали були, хоча я жодного разу не бачила, щоб вони когось покусали. Так, вони гавкають, так, можуть налякати. Часто я вискакую і їх заспокоюю, бо вони мене слухають, а не слухаються чоловіка, в якого живуть”, - каже вона.

Попри суперечки у чаті знайшлася група місцевих мешканців, яка зголосилася допомогти Наталії у стерилізації собак: жінка поставила тварин у чергу на стерилізацію, хтось пообіцяв допомогти їх впіймати, хтось давав ошийники, хтось надавав транспорт.

Питання було вирішене, собаки незабаром будуть простерилізовані, прилаштовані. І ось наступного дня таке сталося”, - каже вона.

Мешканці селища викликали на місце події дільничного інспектора поліції. З одинадцяти собак, які жили у чоловіка, вижили шість, в одного з них виявили майже відтяту лапу.

test Щеня хаскі, яке вижило. Мешканці і волонтери намагаються знайти йому господаря

 

test У одного собаки, який вижив, майже відтята лапа

Я навіть не здогадуюсь, хто це міг зробити. Хоча це часом відбувається — у мене у 2014 році таким чином кота отруїли, такою самою отрутою. Він просто вийшов на вулицю, за пів години доповз до дверей і помер. Це якась отрута, яка швидко діє. Я не знаю, хто це міг зробити, але це хтось, хто тут живе поруч”, - розмірковує Наталія.

Через війну безпритульних тварин стало більше

Собак не могли отруїти комунальники, запевняє начальник управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов. Зараз у місті жодних заходів з регулювання чисельності безпритульних тварин не проводиться — у тому числі стерилізація.

У лютому минулого року КАТП-052810 — підприємство, яке, окрім вивозу сміття, займається і безпритульними тваринами — оголосило тендер на стерилізацію 100 безпритульних собак у Краматорську на суму 200 тис. грн. Але тендер не відбувся.

Тоді ніхто не погодився працювати в наших умовах, у нашому регіоні, - каже Ігор Єськов. - Напевно, ситуація [з тих пір] не змінилася”.

У бюджеті Краматорська на 2023 рік — найскромнішому за останні роки — коштів на стерилізацію безпритульних тварин не передбачено.

Перед великою війною зоозахисники називали різну кількість безпритульних тварин у місті — від 3 до 5 тисяч, і це лише собаки. Але після повномасштабного російського вторгнення та викликаної ним евакуації багато людей залишали своїх домашніх улюбленців.

У 2018 році КАТП заявило про плани стерилізувати протягом трьох років близько 4 тисяч безпритульних тварин. Насправді результати виявилися на порядок скромнішими: то через непорозуміння з підрядниками, то через локдаун, то через те, що "2,5 тисячі гривень за одного песика - це занадто".

Ми детально розбиралися в проблемі регулювання чисельності бездомних тварин та можливих шляхах вирішення цієї проблеми, але, схоже, тема буде закрита ще дуже не скоро, тим паче під час війни.

Наразі ж проблема з безпритульними тваринами лягає на плечі волонтерів. Одні зоозахисні організації годують тварин, а інші ще й намагаються своїми силами їх стерилізувати або евакуювати у більш безпечні регіони України і там, після стерилізації, знайти їм нових господарів.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

vetklinika (2)

Представники обох організацій вирішили зустрітися, щоб обговорити проблемні питання. Зустріч пройшла на підвищених тонах

budka2

"Будки дійсно дуже великі, якісні та надійні", - каже волонтерка.

budka

Тепер Люся, Герда, Вітьок і Боня житимуть у теплому просторому будинку

коментарі