Важливо :: Життя громади :: 15 вересня 2020 19:38 , Олексій Ладика
velodorozki

Як активісти педалюють розвиток інфраструктури у Краматорську

Краматорськ – не надто дружнє для велосипедистів місто.

Велодоріжки є лише у парках відпочинку, а ремонти та реконструкції доріг загального користування відбуваються без урахування потреб велосипедистів.

Вже кілька років активісти ініціативної групи "KramCycle" намагаються зрушити з місця питання створення велоінфраструктури у Краматорську. Вони запропонували ідею облаштувати велодоріжки на місці колишніх трамвайних колій уздовж вул. О. Тихого, почали писати електронні петиції до міської влади і порушувати це питання у соціальних мережах.

Михайло Шерстюк – один з учасників ініціативи "KramCycle". Він навчався у польському місті Познань і тому жив там тривалий час. Саме це місто і вразило його своєю розвиненою велоінфраструктурою, тож Михайло загорівся ідеєю перейняти досвід Познаня у своєму рідному місті.

"Там велоінфраструктура відокремлена. Це окремі доріжки, які не перетинаються з автомобільними дорогами. Але при цьому там дуже багато місць, де велодоріжки - це частина пішохідного тротуару. За рахунок розумної правильної розмітки, за рахунок виокремлення велодоріжки асфальтом іншого кольору або яскравим маркуванням це не створює особливих перепон. Пішоходи мають достатньо місця для себе, велосипедисти – для себе", – розповідає активіст.

"Там є вулиця Слов'янська, яка, умовно кажучи, проходить через усе місто, як наша Олекси Тихого. І саме приклад цієї вулиці Слов'янської спонукнув мене запропонувати так само зробити у Краматорську", – додав він.

Коли Михайло почав писати про свої ідеї у соцмережах, виявилося, що багато людей поділяють його думки – так і з'явилася ініціативна група "KramCycle". Вони об'єднали зусилля і у підсумку міська влада почула велоактивістів та запропонувала поговорити на цю тему. У серпні минулого року тодішня заступниця міського голови Світлана Фальченко зустрілася з активом "KramCycle". Велоентузіасти запропонували свої ідеї, а представники влади розповіли про проблеми, які перешкоджають розвитку велоінфраструктури. Зокрема, мовилося про відсутність фінансування на ці цілі та відсутність Схеми організації дорожнього руху у Краматорську.

Наразі проєкт Схеми вже готовий і проходить громадські обговорення. Шерстюк каже, що активісти "KramCycle" збиралися, щоб вивчити цей документ на предмет врахування потреб велосипедистів. Виявилося, що проєкт Схеми передбачає створення велосмуг майже на всіх головних вулицях міста.

"Пропозиція проєктувальників – нанести велосмуги, не обособлені велодоріжки, а велосмуги. Тобто, щоб велосипедист, рухаючись проїжджою частиною, мав власну територію, яка буде яскраво якось виражена, і при цьому не відбирати місце у пішоходів. Я з цим у більшості згоден, тому що все ж таки велосипед, за Правилами дорожнього руху, – це транспортний засіб", – каже Михайло Шерстюк.

Велодоріжки на місці трамвайних колій на Олекси Тихого у проєкті Схеми організації дорожнього руху немає – для цього потрібен окремий проєкт. Але Михайло вважає, що активісти своєї першої мети досягли – про це почали говорити на найвищому рівні.

"Цю ідею активно підтримують і на рівні влади міста, і ми чули пропозиції від депутатів, а три роки тому цю ідею сприйняли як щось незрозуміле. Ми своєї мети досягли – зробили так, щоб про це говорили не як про якусь забаганку, а як про необхідне – безпека велосипедистів", – каже активіст.

Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов'язково збігаються з офіційною позицією NED

Інші статті на цю тему

velosmuga

Разрабатывается два проекта реконструкции дорог, предусматривающие пешеходно-велосипедные дорожки.

velodorozhki
velopolosy-kramatorsk 2

Вони вважають такі пропозиції недоцільними

коментарі