Корисно :: Пояснюємо :: 04 березня 2021 13:43 , Олена Круглова
nezakonnij-balkon-kramatorsk

Що чекає на тих, хто нелегально перебудовує квартири

На порушника може чекати адмінкомісія або суд

Начальник відділу житлового господарства Володимир Вакалов розповів, як діятиме міська влада у випадках нелегальної перебудови конструкцій в житлових приміщеннях

Він пояснив, що є два варіанти перебігу подій.

Перший варіант стосується ситуації, коли будівельні роботи ще не завершилися. Тоді керівництвом управляючої компанії складаються приписи щодо надання проектної документації на реконструкцію житлового приміщення. У випадку відсутності реакції на два таки приписи складається адмінпротокол і передається на розгляд адміністративної комісії.

Одночасно з діями управляючої компанії відділом державного будівельно-архітектурного контролю на об’єкті перебудови проводяться перевірки, складаються приписи та протоколи.

На підставі цих зібраних документів розглядається справа про притягнення власника до відповідальності за порушення в сфері містобудівної діяльності.

У разі, коли нелегальна перебудова вже відбулась, виконком вплинути на ситуацію не зможе. До суду можуть подати позов мешканці житлового будинку, інтереси або права яких було порушено під час перебудови. Приписи управляючої компанії у такому випадку можуть бути долучені до позову.

Міська влада може втрутитися лише у випадках, коли відбулася нелегальна прибудова балконів на перших поверхах. В такому разі Краматорська міська рада зможе звернутися до суду за захистом прав на земельну ділянку, яка була нелегально забудована.

коментарі