
Як "ЄС" оцінює свою роботу в міськраді і чому вважає керівництво містом за Гончаренка ефективніше, ніж за Панкова
На брифінгу в Антикризовому медіа-центрі вони розповіли, що ставлять собі у "плюс", що хотіли зробити, але не вдалося, чому підтримали резонансні рішення щодо купівлі нерухомості у Старокраматорського машинобудівного заводу (СКМЗ) та ліквідації 28-ї школи і чому вважають виконавчу владу під керівництвом Олександра Гончаренка більш ефективною, ніж за його попередника Андрія Панкова.
Справка Post
"Європейська солідарність" на місцевих виборах-2020 набрала 7,8% голосів, цю партію у Краматорській міській раді представляють чотири депутати. Керівник фракції "ЄС" Валерій Власенко очолює комісію з питань житлово-комунального господарства, Віктор Рубановський є секретарем комісії з земельних питань, а останнім часом виконує обов'язки її голови, Володимир Сергієнко - заступник планово-бюджетної комісії, кілька місяців її очолював. Ангеліна Шостак - членкиня комісії питань охорони здоров'я, освіти, соціального захисту, культури і спорту.
Що "ЄС" ставить собі у "плюс"
Валерій Власенко перелічив звернення міськради до президента, Верховної Ради, уряду чи керівництва області, ініціаторами яких були депутати від "ЄС".

Замы, кредиты, билборды, тарифы: топ-10 самых резонансных решений за год новой власти в Краматорске
Оцените ее решения - поддерживаете или нет
Так, у лютому цього року депутати міськради прийняли звернення до президента і голови ОДА з вимогами покращити ситуацію з вакцинацією населення, у березні "ЄС" були одними з ініціаторів скликання позачергової сесії щодо питань відключення газу теплопостачальникам з боку "Донецькоблгазу", у червні ініціювали звернення до голови Верховної Ради та уряду щодо збільшення фінансування субсидій, у вересні ініціювали звернення до президента України "про недопущення перекладання відповідальності щодо підвищення тарифів на органи місцевого самоврядування", у жовтні - звернення до президента щодо "недопущення наступу на фінансову незалежність місцевого самоврядування".
Власенко також поставив у "плюс" своїй фракції те, що у Краматорську з'явилася площа Незалежності. За його словами, плани "ЄС" на наступний рік - встановити на цій площі пам'ятний знак борцям за незалежність. Ескізу цього пам'ятника ще немає, поки що свою пропозицію надав лише художник В'ячеслав Гутиря, депутати чекають пропозицій від інших скульпторів. За словами Власенка, виготовлення і встановлення пам'ятного знаку відбудеться за рахунок Фонду Петра Порошенка.
Володимир Сергієнко більше розповідав про свою громадську діяльність, бо він вважає, що її не можна відривати від депутатської. Він поставив собі у плюс, що у Краматорську з'явилося два пам'ятника поетові Василю Стусу - на вулиці Стуса і біля 8-ї школи, яка носить ім'я поета. Також він розповів, що допоміг перекрити книгосховище у дитячій бібліотеці, а разом з Клубом підприємців Краматорська почав забезпечувати гарячими обідами лікарів, які опікуються ковідними пацієнтами. Ще один напрямок роботи депутата - допомога волонтерам з центру "Разом до перемоги".

Ангеліна Шостак розповіла, що піднімала на сесіях питання щодо недобудов на "Чечні" (зараз ухвалено рішення про демонтаж двоповерхової будівлі, щодо семиповерхової йдуть суди), питання стрітрейсерів (поліція обіцяє посили патрулі), дорожньої безпеки біля ПК Бикова (там встановили півкулі).
Окрім того, за ініціативи депутатів від "ЄС", школа №12 тепер носить ім'я Степана Чубенка, а у Саду Бернацького вбитому бойовиками підлітку встановили пам'ятник.
За словами Шостак, вона домоглася, щоб на її окрузі (частина Біленького і Василівська Пустош) відремонтували дорогу від вул. Луцької до ставка на Пустоші, встановили там дорожні знаки щодо обмеження руху, збільшили кількість рейсів громадського транспорту до ставка влітку, на Василівській Пустоші встановили дитячий майданчик.
Ангеліна Шостак розповіла, що до неї зверталися мешканці не тільки її округу. Так, вона допомогла мешканцям "Кондиціонеру" у тому, що з'явиться рейс 5Б, який з'єднає мікрорайон з Соцмістом, а для мешканців "Даманського" "вибила" доріжку до зупинки на бульварі Краматорському.
Що хотіли зробити, але не вдалося
Шостак пропонувала заборонити продаж феєрверків та петард у Краматорську, але отримала відповідь від керівництва міста, що місцева влада не може приймати таке рішення. Разом із тим, поліція пообіцяла, що несанкціонованого продажу піротехніки не буде.
Також депутатка пропонувала закріпити у регламенті роботи міськради забезпечення функціонування української мови як державної, але не знайшла підтримки у колег - з 32 підтримали лише 8.
Депутат Віктор Рубановський вважає, що за цієї каденції земельна комісія почала працювати краще - на кожній комісії розглядається 40-60 питань, а питання щодо суперечливих ділянок землі розглядаються швидко та ефективно. Разом із тим, ще у раді попереднього скликання депутати від "ЄС" пропонували зробити інвентаризацію земель у місті, щоб примусити підприємців, які використовують ці землі, сплачувати податки (якщо не платять).
"Але це не так швидко робиться. Як приклад - тільки зараз буде прийнято рішення про затвердження проекту відведення землі під сквер Металургів у Старому місті. І це початок його реконструкції. Пройшло 5 років і ми тільки зараз приступаємо", - сказав Рубановський.
Чому депутати від "ЄС" голосували за резонансні рішення

"На тобі, боже, що мені негоже": чи знадобиться медичному університету подарунок від міста за 46 млн. гривень (оновлено)
Ректор університету висловив незадоволення будівлею, а мер каже, що все було узгоджено з попередниками ректора
Цього року депутати міськради вирішили придбати у СКМЗ три об'єкти нерухомості на суму близько 70 млн грн. Йдеться про частину палацу культури ім. Бикова, стадіон "Авангард" та адмінбудівлю СКМЗ, де планується розмістити медичний університет.
Депутати від "ЄС" підтримали це рішення. Ось як це пояснює керівник фракції Валерій Власенко:
"Тому що ми за розвиток міста. Якщо ми бажаємо, щоб Краматорськ став адмінцентром Донецької області, щоб у нашому місті закріпився медичний університет, то в університету мають бути свої приміщення як для навчання, так і адмінбудівлі.
Що стосується спорткомплексу "Авангард". Якщо у нас є розвиток спорту, то і має бути те, для чого розвиватися. Для того, щоб до нас приїжджали на змагання, щоб відбувалися заходи. У цьому є напрямок нашої роботи - розвиток міста".
Власенко нагадав, що разом із тим депутати від "ЄС" утрималися від прийняття рішення щодо створення комунального спортивного клубу "Краматорськ" - на їхню думку, в умовах пандемії витрачати гроші на це не на часі.
"Громада ставила питання, чи фінансуються російські легіонери, які грають у хокейній команді "Краматорськ". Ми отримали відповідь від заступника міського голови [Андрія] Безсонного, що на їхню зарплату не витрачається жодної бюджетної копійки", - зазначив Валерій Власенко.
Ще одне резонансне рішення, яке підтримали депутати від "ЄС" - закриття 28-ї школи у селищі Новоселівка. Діти з цієї школи перевелися до 18-ї школи або до ліцею у Білокузьминівці. Нещодавно суд скасував це рішення депутатів.
Ангеліна Шостак сказала, що розуміє батьків, які виступають проти закриття 28-ї школи, але, на її думку, умови навчання у цій школі не відповідають сучасним вимогам: там є прохідні класи, немає їдальні і спортивної зали. У кількох класах було по два учні і тут годі говорити про соціалізацію цих школярів, вважають депутати від "ЄС".
"Зараз у дітей більше можливостей для навчання", - вважає депутатка Ангеліна Шостак.
Чому депутати від "ЄС" вважають владу Гончаренка ефективнішою за Панкова
Представники "Європейської солідарності" Валерій Власенко та Віктор Рубановський працюють у Краматорській міській раді другий термін поспіль, тож можуть порівнювати попереднє та теперішнє керівництво міста. Вони вважають, що зараз виконавча влада на чолі з міським головою Олександром Гончаренком більш ефективна, ніж за його попередника Андрія Панкова. Також вони називають більш ефективною роботу міськради.

Власенко каже, що зараз "немає тієї конфронтації, яка була між виконкомом і Андрієм Панковим, з одного боку, та міської радою, з іншого, а є налагоджена співпраця".
"Виконавча влада почала працювати краще, я тільки звернувся до заступника управління ЖКГ стосовно встановлення інформаційних табличок на вулиці Центральна. Проїжджаю - вже встановлюють. Іноді досить телефонного дзвінка, щоб вирішити ту чи іншу проблему", - каже депутат.
Рубановський додає, що виконавча влада стала також більш ефективною у справі земельних відносин, а ще швидко реагує на звернення депутатів.
Але інше питання, яким коштом це обходиться нашій громаді - адже у Гончаренка шість заступників, а його попередника було лише чотири, додав Віктор Рубановський.
***
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.
Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.