Важливо :: Життя громади :: 05 травня 2020 18:08 , Олексій Ладика
koronavirus-v-drugix-stranax-kollaz

Як коронавірус і карантин переживають в Італії, Польщі та Камбоджі: розповідають очевидці

Уродженці Донеччини, які наразі живуть у тих країнах, поділилися власним досвідом

В Італії через "коронавірусний карантин" до іншого міста можна виїхати, лише отримавши дозвіл, а у Польщі запровадили тотальний масковий режим. Натомість у Камбоджі, де зафіксовано лише трохи більше ста інфікованих та жодної смерті, дуже м'які карантинні обмеження.

Kramatorsk Post попросив уродженців Донеччини, які живуть у цих країнах, розповісти, як коронавірус та запроваджений через нього карантин вплинули на їхнє життя.

ІТАЛІЯ

Італія входить до трійки лідерів світу за кількістю інфікованих коронавірусом і посідає друге місце на планеті за кількістю загиблих від COVID-19 (майже 212 тисяч інфікованих і понад 29 тисяч померлих).

Уродженка Часов Яру Донецької області Катерина з осені минулого року навчається на магістратурі в Університеті Салерно на півдні Італії. Через карантин вона навчається дистанційно, дуже рідко виходить зі свого гуртожитку і не знає, коли повернеться додому.

ПОЛЬЩА

Алеся народилася у Донецьку, тривалий час мешкала у Краматорську і саме з нашого міста переїхала до Польщі. У сусідній з нами країні станом на 5 травня понад 14,2 тисяч інфікованих коронавірусом і 700 померлих (для порівняння в Україні – 12,6 тисяч інфікованих і 316 померлих).

За словами Алесі, у Польщі запровадили обов'язковий масковий режим, є обмеження на проїзд у транспорті, а люди, зустрічаючись на вулиці, намагаються обійти один одного.

КАМБОДЖА

Уродженка Слов'янська Катерина переїхала до Камбоджі із В'єтнаму у березні, коли пандемія коронавірусу набирала обертів. Кількість інфікованих COVID-19 у цій азійській країні дуже невелика навіть у порівнянні із сусідами. Даємо слово Катерині:

"Станом на сьогодні в Камбоджі залишається всього 2 хворих на коронавірус, про що мені з радістю неодноразово нагадують знайомі кхмери. За весь час тут було лише 122 пацієнта, багато з них – іноземні туристи.

Але це офіційні дані. У Камбоджі далеко не найкращий рівень медицини, було зроблено дуже мало тестів – менше 10,000 тестів на 16 мільйонів людей; більш-менш сучасних лікарень, мабуть, менше десяти на всю країну, й вони знаходяться в 2-3 містах, тому тут мало хто вірить офіційним даним.

Але камбоджійці вірять – і мені хочеться вірити разом з ними – що вірус просто боїться місцевої спеки, а тут зараз найспекотніший сезон: +35...+40 щодня і вночі полегшення не настає.

Повного локдауну тут не було. У середині квітня Камбоджа святкувала місцевий Новий рік, коли всі повертаються через всю країну до своїх родин. Щоб не допустити випадкового рознесення вірусу, влада на тиждень заборонила всі переміщення між провінціями, але в містах всі були вільні йти куди завгодно, тільки необхідно було вдягнути маску, хоча й маски носили й носять далеко не всі.

Школи давно на карантині, також закрито дискотеки, великі бари, караоке, спортзали та басейни – навіть басейни в деяких квартирних будівлях. Багато ресторанів та барів поменше закрились на цей час за власним рішенням – через свідомість або тому що немає клієнтів. Супермаркети працюють у звичайному режимі, тільки додали стрічки на підлозі перед касами, щоб люди чекали в черзі не ближче за 1 метр одно до одного. Ну, і в деяких магазинах та кафе вимірюють температуру та обробляють руки всім клієнтам перед входом, а також кошики та возики.

Багато компаній звільнили частину робітників, дехто закрив офіс та відправив робітників працювати з дому, скоротивши зарплатню на 50%.

У березні, коли я переїхала до Камбоджі з В’єтнаму, люди ще боялись, на вулицях майже нікого не було. Але зараз всі розслабились, відкривається все більше кафе, люди почали гуляти вечорами, як раніше.

Тобто навіть у найпроблемніший час карантинні заходи в Камбоджі були дуже й дуже м’які.

Але найбільша проблема для Камбоджі тепер – відсутність роботи. Один із стовпів економіки Камбоджі – туризм. Ангкор Ват, пляжі – мільйони людей зі всього світу їдуть сюди щороку. Зараз же, коли туристів нема, нема й роботи для мільйонів кхмерів. І невідомо, коли робота тепер буде. Тому очікується сплеск злочинності в найближчі місяці".

Інші статті на цю тему

коронавірус

4 людей померло від наслідків коронавірусу

коронавірус

Від наслідків хвороби померло 6 людей

school

С четверга в школах города возобновятся занятия для учащихся 1-11 классов

коментарі