Корисно :: Пояснюємо :: 23 лютого 2022 16:07 , Олексій Ладика
navchannya-chechnya-kramatorsk (3)

Як пережити артобстріл, якщо ви вдома, на вулиці або у машині

Сподіваємось, нам усім це не знадобиться, але краще бути готовими

22 лютого Російська Федерація офіційно визнала "незалежність" так званих "ДНР" та "ЛНР", тому існує великий ризик загострення військової ситуації, яка і так напружена упродовж останнього тижня.

укриття

Мапу створено за даними Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА

Краматорці пережили обстріли у 2014-2015 роках і багато хто боїться, що вони можуть знову повторитися. Якщо ви відчуваєте тривогу, ось поради психолога, як із нею впоратися.

Щоб не боятися - важливо бути підготовленими. Тому ми розповідаємо, що робити, якщо обстріли все ж почнуться (сподіваємось, що ні). 

Поради для населення, як діяти у разі обстрілів, дав Олексій Мельниченко, завідувач територіальних курсів цивільного захисту навчально-методичного центру Донецької області на брифінгу 21 лютого.

test Олексій Мельниченко

Але спершу потрібно буде зібрати "тривожну валізу". Ось що, за словами Олексія Мельниченка, має бути у цій валізі у першу чергу:

  • Перш за все, там мають бути особисті документи. 
  • Друге - певний запас грошей. 
  • Обов'язково - медикаменти, особливо якщо ви не можете обійтись без цих ліків. 
  • Предмети першої необхідності: ніж, ліхтарик, сірники.
  • Продукти не менше ніж на три доби.
  • Речі - білизна, теплий одяг. 

Треба, щоб вага цих речей була не більше 50 кг, бо якщо буде проведена евакуація, то є ліміт ваги цих речей.

Ось тут - де у Краматорську будуть пункти евакуації, якщо вона розпочнеться (сподіваємось, що інформація не знадобиться, але майте на увазі, ок?).

Що робити у разі артобстрілів, якщо ви перебуваєте у будівлі

Перше: не підходьте до вікон. Це небезпечно, бо можуть летіти уламки скла і від них отримати серйозні ушкодження.

Для укриття використовуйте внутрішні кімнати - туалет, ванна, коридор, кімнати, які не мають вікон. Навіть при попаданні боєприпасів у зовнішні кімнати, внутрішні можуть залишитися цілими.

Якщо не вийшло евакуюватися з будівлі перед обстрілом, треба використовувати підвал (якщо він пристосований).

В жодному разі не можна використовувати ліфти. тому що може відключитись живлення і це небезпечно. Використовуйте сходи, щоб спускатися вниз.

Захистіть дітей. Якщо пройшов артобстріл, вони можуть піддаватися паніці. Зробіть все, щоб зупинити дітей, щоб вони не бігали.

Що робити під час обстрілів, якщо ви на вулиці

Негайно лягти на землю, використовуючи укриття: якісь заглиблення, рівчаки, бетонні бордюри, все, що може вас прикрити від уламків боєприпасів.

Тримайтесь подалі від скляних вітрин, вікон, особливо сучасних супермаркетів, торговельних центрів, які мають дуже великі скляні вітрини. Якщо у них потрапляє уламок боєприпасу, усе це скло буде на землі. Якщо ви укриваєтесь поблизу вітрини, ви отримаєте травми від скла, а не від уламка.

Прикрийте голову руками - це може захистити.

Відкрийте рота - якщо поряд буде вибух, це захистить від контузії.

Не піднімайтесь одразу після обстрілу, вичекайте деякий час, тому що можуть бути повторні обстріли.

Що робити під час обстрілу, якщо ви у транспорті

Перш за все, треба зупинити транспорт, вийти з нього на безпечну відстань. Якщо боєприпас влучить у транспорт, то може бути спалах бензину чи розліт уламків.

Треба лягти на землю. 

Не чіпайте незнайомі предмети, особливо після обстрілів. Це можуть бути нерозірвані боєприпаси. Краще зателефонуйте до рятувальників (101) чи поліції (102). 

Головне - не піддавайтесь паніці, каже Олексій Мельниченко. Вона точно не допоможе вижити, для цього важливо діяти з холодної головою.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

admin
obstril-kramatorska

У Краматорську повітряна тривога зазвичай вмикається після вибуху.

volunteerscover

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська два місяці тому. Окупанти розбили їхній дім, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста

коментарі