Важливо :: Життя громади :: 17 березня 2022 19:01 , Олексій Ладика
oleksandr-goncharenko

Як працюють комунальники, коли відновиться навчання: що потрібно знати у Краматорську станом на 17 березня

А також ситуація з лікарнями, соціальними виплатами і гуманітарною допомогою

Станом на зараз у Краматорську є тепло, вода, газ, світло, комунальні підприємства продовжують надавати послуги, сміття вивозиться. На маршрути виходять тролейбуси, серед них - дев'ять тролейбусів з автономним ходом. 

"Ви бачите різницю, що таке автобус, який кожної хвилини може залишитися без пального, і що таке електробус? Робіть висновки, коли повернемось до мирного життя. Якби не тролейбуси і якби не ті тролейбуси з батареями, як би мешканці Шабельківки доїхали до міста? Думайте про електробуси", - сказав міський голова Олександр Гончаренко на апаратній нараді 15 березня.

Теплопостачальники розповіли, що надходження за комунальні послуги різко зменшилися і зараз постає питання, чи вистачить грошей на виплату зарплати працівникам за березень. Гончаренко попросив краматорців по можливості сплачувати за комунальні послуги, бо від цього залежить, чи будуть вони і надалі надаватися. 

"Ми розуміємо, в якому стані важкому багато мешканців у нашому місті. Питання сплати за комунальні послуги дуже непросте. Тому хотів би звернутися до всіх мешканців: якщо є можливість - сплачуйте, у кого немає можливості - не сплачуйте. Якщо отримуєте пенсію, субсидії, якщо у вас є надходження грошей, то, будь ласка, подумайте про працівників комунальних підприємств. Сміття ми не можемо вивозити без оплати постійно. Так чи інакше ми дійдемо до моменту, коли у КАТП не буде грошей сплатити зарплатню працівникам. І вони не підуть безкоштовно це робити", - сказав мер.

Навчання відновиться 28 березня

Третина дітей шкільного віку виїхали з Краматорська. За словами представника Управління освіти, 6500 школярів залишили місто, загальна чисельність дітей шкільного віку у Краматорську - 18500.

До 26 березня у Краматорську тривають канікули. Міський голова Олександр Гончаренко закликав УО готуватися до відновлення навчання щонайменше у дистанційному режимі з 28 березня, якщо безпекова ситуація у місті залишиться на тому рівні, що зараз.

Як працюють лікарні і що з ліками

Начальник відділу охорони здоров’я Андрій Петриченко доповів, що в умовах воєнного стану лікувальні установи працюють в особливому режимі. Повністю припинена планова госпіталізація пацієнтів, проведення профілактичних обліків та інших планових заходів. Хворим з екстреними та невідкладними станами медична допомога надається в повному обсязі. 

Лікарні міста забезпечені ліками для надання медичної допомоги в разі масових надходжень постраждалих. З міського бюджету додатково виділено 2 млн грн на поповнення запасів медикаментів. За словами Петриченка, місто чекає на надходження додаткових медикаментів, орієнтовно до кінця тижня повинні прибути.

Продовжуються роботи з укріплення перших поверхів лікарень мішками з піском. Створені запаси питної та технічної води. 

Соціальні виплати

8 березня Управління праці і соцзахисту виплатило субсидій та пільг на загальну суму 34,488 млн грн, перший період державної допомоги - на 22 млн грн. 15 березня був сплачений другий період держдопомоги на суму 1,137 млн грн, а також адресна допомога внутрішньо переміщеним особам за березень - 8 млн грн.

15 березня розпочалася виплата матеріальної допомоги мешканцям міста на загальну суму 101 тис. грн. 

Управління праці і соцзахисту працює у штатному режимі, але час роботи зменшився - з 9.00 до 15.00.

Гуманітарна допомога

В Управлінні інформаційної політики Kramatorsk Post розповіли, що у Краматорську отримано 1727 сухпайків. Гуманітарна допомога надається тим, хто перебуває на обліку.

476 сухпайків отримали самотні люди похилого віку, які обслуговуються в відділеннях терцентрів "догляд вдома", 1200 - багатодітні сім'ї, які знаходяться на обліку, близько 40 сухпайків надійшли до прийомних сімей та до служби у справах дітей.  Окрім того, допомогу отримали самотні матері, які перебувають в важких життєвих обставинах та дитячі будинки сімейного типу.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

Lymantraitorcover

Йому загрожує до 12 років позбавлення волі

admin
volunteerscover

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська два місяці тому. Окупанти розбили їхній дім, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста

коментарі