Цікаво :: Review :: 24 серпня 2023 13:24 , Краматорск Пост
sklopaket

Як вибрати склопакети для вікон?

партнерський матеріал
Якщо ви хочете, щоби ваші вікна були безпечними, енергоефективними й естетичними, слід приділити особливу увагу вибору такій частині віконної конструкції як склопакет.

Склопакет - це ключовий елемент усього виробу, який забезпечує основні характеристики вікна.

Що таке склопакет і які його функції?

Світлопрозора конструкція, що використовується у вікнах, дверях, фасадах і займає до 90 відсотків всієї площі виробу, і є склопакетом. Він складається з таких частин:

  • два, три чи чотири листи скла;
  • дистанційна рамка та герметик, що скріплює скла по контуру;
  • камера між листами скла, заповнена повітрям чи інертним газом.

Конструкція відповідає за збереження тепла, шумоізоляцію, стійкість до механічних пошкоджень і пропускання світла. Вибираючи склопакет, враховуйте клімат вашого регіону, шумовий фон, дизайн фасаду та бюджет.

Основні види склопакетів

На ринку представлено різні види світлопрозорих конструкцій, що мають різну конфігурацію, товщину, кольорове оформлення, а також функціональні властивості, наприклад, енергозберігаючий склопакет

Однією з основних характеристик вікон є кількість камер між склами. Цей показник відповідає за тепло- та звукоізоляцію. Існує однокамерний склопакет, а також дво- і трьохкамерний. Чим більше камер із повітрям чи інертним газом, тим кращі показники теплоощадження та шумоізоляції. Так, трикамерний склопакет має найвищий коефіцієнт опору теплопередачі. Якщо до приміщення немає високих вимог з боку шумо- та теплоізоляції, тоді підійде й однокамерний склопакет.

За іншими характеристиками виділяють такі конструкції:

  • Енергоощадні – мають спеціальне металеве напилення на склі, що захищає від тепловтрат узимку та відштовхує тепло влітку. Це знижує витрати на опалення та кондиціювання. Енергозберігаючий склопакет часто встановлюють на сонячній стороні будівлі.
  • Протисонцеві (тоновані) – захищають від потрапляння до приміщення ультрафіолету.
  • Безпечні – виконані із загартованого скла або триплексу. Вони міцні, під час механічного ураження скло не розлітається на уламки, а тільки тріскає.
  • Самоочисні – вкриті спеціальною плівкою, що розщеплює бруд під впливом сонячних променів.

Світлопрозорі конструкції можуть поєднувати в собі декілька характеристик. Наприклад, двокамерний склопакет з енергоощадним напиленням стане найбільш вигідним варіантом для клімату України.