Корисно :: Пояснюємо :: 05 жовтня 2021 19:18 , Краматорск Пост
koronavirus

Як захистити себе від коронавірусу. Топ-7 порад від Міністерства охорони здоров'я

У Краматорську збільшується кількість хворих і померлих від COVID-19

Показник захворюваності за минулий тиждень збільшився на 53,3%. Ковідне відділення лікарні №3, яке розраховано на 200 пацієнтів, повністю зайнято хворими, і тепер захворілих на коронавірус госпіталізують до лікарні №1. 

Краматорськ і Донецька область наразі перебувають у "помаранчевій" карантинній зоні. Це свідчить про подальше розповсюдження хвороби і в таких умовах важливо захистити своє здоров’я, повідомляє Краматорська міська рада.

Тому міська влада звертається до мешканців та гостей міста з проханням подбати про своє здоров'я і дотримуватися порад від Міністерства охорони здоров'я України.

Ось топ-7 порад, як захиститися від коронавірусу:

  • носити захисну маску;
  • уникати скупчень людей;
  • триматися на відстані 1,5 м один від одного;
  • вітатися безконтактно;
  • регулярно мити руки з милом чи обробляти їх  антисептиком;
  • дотримуватися респіраторної гігієни й етикету;
  • залишатися вдома під час хвороби.

А тепер детальніше.

Найкращий спосіб запобігти зараженню — обов’язково застосовувати всі профілактичні рекомендації МОЗ та виконувати карантині обмеження в усіх сферах життєдіяльності: в громадських місцях, закладах освіти, підприємствах торгівлі, закладах громадського харчування, також вдома, в сім’ї, поміж знайомими та друзями.

В магазинах, на ринках, у торговельних центрах обов’язково носіть маску, тримайтеся на відстані не менше 1,5 м один від одного. Одягайте одноразові рукавички перед використанням кошиків або візочків. Після повернення додому, а також після розбору принесених покупок, ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 с.

Якщо ви користуєтесь громадським транспортом, надягайте захисну маску, перш ніж зайти у нього. Після виходу слід пам’ятати, що руки забруднені й ними не можна торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа. За першої ж можливості руки слід вимити водою з милом протягом 20–40 с чи обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.

Якщо необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у смітник.

Заразитися COVID-19 можна й від людини із безсимптомним перебігом хвороби. Отже, обмежте тісний контакт з іншими людьми у приміщеннях та на вулиці. Не забувайте про безконтактні привітання.

Дотримуйтеся респіраторної гігієни й етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути. А якщо її немає — у згин ліктя.

У разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання звертайтеся до сімейного лікаря. Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів, а також від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо, особливо, якщо живете з людьми похилого віку.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

koronavirus

У порівнянні з попереднім тижнем - майже у 15 разів

smert-koronavirus

Це перший летальний випадок за останні кілька місяців

bolezn-koronavirus

З початку року у місті жодна людина не померла від коронавірусу

коментарі