15 травня 2023 16:40 , Краматорск Пост
landtaxcover

Земельний податок можна не платити, якщо ваша ділянка забруднена вибухонебезпечними предметами

Які ще зміни щодо плати за землю набрали чинності

Про ситуацію в агропромисловому комплексі Донецької області станом на кінець квітня розповіли нещодавно у Департаменті Агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА.

А сьогодні ми розказуємо власникам земельних ділянок про сплату податків. На початку травня набрав чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».

Що стосується земельного податку

Не сплачується земельний податок за земельні ділянки: 

- забруднені вибухонебезпечними предметами; 

- непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, у випадку прийняття сільськими, селищними, міськими радами, військовими адміністраціями та військово-цивільними адміністраціями рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку, визначеному Кодексом.

Щодо єдиного податку

Не сплачується єдиний податок за земельні ділянки, які: 

- не є об’єктом оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи на період консервації або на період, коли земельні ділянки були забруднені вибухонебезпечними предметами, або на період, коли земельні ділянки були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами, площі земельних ділянок, що перебувають у консервації, забруднені вибухонебезпечними предметами або непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

А як щодо мінімального податкового зобов’язання

Не визначається мінімальне податкове зобов'язання для земельних ділянок, земельних часток (паїв), за які не нараховувалися та не сплачувалися плата за землю або єдиний податок четвертої групи, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або щодо яких прийнято рішення про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

За інформацією Донецької дослідної станції.

 

Інші статті на цю тему

ozimyje

аграрії роблять мінімальний обсяг робіт, а далі уже "само якось виросте"

Agcover

Аграрії намагаються посіяти усюди, де дозволяє ситуація

agrobroncover

Критерії для бронювання розширено