Важливо :: Життя громади :: 25 березня 2022 20:43 , Олексій Ладика
alimkin-volonter

Їжа - дорослим, "кіндери" і фломастери - дітям: відомий у Краматорську фотограф став волонтером

Дмитро Алімкін розносить гуманітарну допомогу тим, хто цього потребує. У пріорітеті - багатодітні сім'ї

Чорна "Волга" під'їжджає до малосімейки на Станкобуді під звуки сирени, що сповіщає про повітряну тривогу. Дмитро та його помічники виходять з машини і відкривають багажник - там багато пакетів з їжею, дитячим харчуванням чи засобами гігієни. На кожному з пакетів написана адреса. Сьогодні у переліку сім адрес, куди потрібно їх доставити.

Якийсь час не можуть знайти потрібний пакет, але ось він! На вулиці Дмитра зустрічають чоловік та жінка, до яких він приїхав. Чоловік розповідає: коли він служив в армії, отримав вогнепальне поранення, одну легеню видалили. Підприємство, де працював він та його дружина, зараз у "простої", зарплатню востаннє виплатили у лютому, зараз у скрутному становищі, тож звернулися за допомогою.

Наступна адреса - у сусідньому під'їзді. Дмитра і його супутників зустрічають жінки з дітьми. Окрім харчів, він дає дітям по "Кіндер-сюрпризу" і по альбому з фломастерами. Він просить дітей намалювати мир.

"Після перших відвідин родини з дітками я побачив діток, які сидять у підвалі, у темряві. Вони просто сидять або дивляться щось у планшеті. Мені стало їх дуже шкода. У мене є і свої дітки. Мені хочеться, щоб вони відволіклись трошки і щоб зайнялися якоюсь діяльністю, щоб моторика була. Відволіклись від сирен, від негативу, штовхнути їх трохи до позитиву. А солодкі подарунки - щоб у них радість була, щоб вони посміхались. Потрібно пережити цей час", - каже він.

Дмитро Алімкін - відомий у Краматорську фотограф. Він каже: у нього було бажання допомагати людям у такі складні часи, як зараз. І тут до Дмитра звернулися люди з проханням допомогти дідусю. Він за свої гроші купив дідусеві харчів, відвіз і зробив про це допис у соцмережі - щоб надихнути інших робити те саме. Після цього до Дмитра посипалися нові прохання про допомогу, а друзі почали надсилати гроші, щоб він міг купляти продукти тим, хто цього потребує. Так все і завертілося.

Про ініціативу Алімкіна почали дізнаватися все більше людей, він та його однодумці створили Телеграм-канал, де можна писати прохання про допомогу та пропонувати самому допомогти.

"Більшість людей, до яких ми приїжджали, реально потребують допомоги. Я для себе у блокнотику роблю примітки - до людей, які гостро потребують допомоги, я готовий приїхати ще раз. Я бачу ситуацію зсередини", - каже він.

Спочатку Дмитро розносив продукти пішки, одного разу відвіз на "кравчучці" (аж до Красногірки!), сьогодні у нього є помічниця - Яна Вінницька та її чорна "Волга". Машина не відразу заводиться - їй потрібен ремонт, але війна завадила цьому статися. Окрім того, зараз майже нереально купити необхідні деталі. Яна погладила машину і - о, диво! Вона завелася!

За три з гаком години вони розвезли пакунки по всіх семи адресах, запланованих на сьогодні - від Станкобуду до Красногірки. Тут були самотні мами з дітьми, бабуся після інсульту, жінка з дітьми та чоловіком з інвалідністю, яка залишилася без роботи під час війни, багатодітні сім'ї.

За словами Дмитра, за допомогою звертаються різні люди, але найчастіше - люди похилого віку та багатодітні родини. Останнім - пріоритет.

"Якщо батьки залишились без роботи і немає виплат, дуже важко прогодувати діток, особливо якщо їх троє, четверо чи п'ятеро", - каже він.

Остання адреса - мама з п'ятьма дітьми. Її чоловік - військовий-контрактник, востаннє виходив на зв'язок аж 27 лютого. Жінка каже, що не може отримати від військової частини інформації про її чоловіка, а він був єдиним годувальником у родині. 

"Я ніде не працюю, тому що у нас двійня, я у декреті. Багатодітної матері [статус] не можу оформити, тому що сину шість років було у лютому, посвідчення недійсне вже. Я - не мати-одиначка і статус малозабезпеченої сім'ї не можу оформити, тому що дохід чоловіка враховують", - розповідає жінка.

test Дружина військового та п'ятеро дітей опинилися у скрутному становищі

Дмитру Алімкіну надсилають гроші його друзі з різних країн та різних українських міст, у тому числі тих, на які зараз падають бомби.

"Одна людина з Харкова мені запропонувала надіслати гроші. Я кажу: "Та у вас же там така важка ситуація! Не треба!". А він відповідає: "У мене є така можливість і я хочу нею скористатися", - розповідає Дмитро.

Мешканці Краматорська також пересилають Алімкіну гроші на його гуманітарну роботу, але своїх земляків він просить цього не робити. Дмитро каже їм: краще візьміть ці гроші, підіть до магазину, купіть продуктів та допоможіть тим, хто живе у вашому будинку або поруч з вами.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

volunteerscover

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська два місяці тому. Окупанти розбили їхній дім, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста

Pakin (6)

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

коментарі