Важливо :: Життя громади :: 09 листопада 2021 19:45 , Олексій Ладика
avtobus-kramatorsk (2)

Їздити по-новому: які зміни чекають на автобусні маршрути у Краматорську

Розповідаємо детально про кожний маршрут

У Краматорську кількість маршруток зменшиться майже втричі, а кількість автобусів типу "Богданів" та "Еталонів" виросте майже в два рази. Деякі автобусні маршрути зникнуть, деякі зміняться, а ще з'являться нові.

Детально про кожний маршрут на громадському обговоренні 5 листопада розповіла заступниця начальника Управління житлово-комунального господарства (УЖКГ) Олена Бахметьєва

test Громадське обговорення нової транспортної схеми у Краматорську

За її словами, за 15 днів, відколи був опублікований проєкт нової транспортної мережі, чиновники збирали пропозиції від містян, відслідковували соцмережі. Деякі пропозиції вже врахували - наприклад, залишили маршрут 5а, який спочатку хотіли скасувати.

У новій схемі автобусних маршрутів немає маршруту №10 - його хочуть замінити тролейбусом з таким самими номером. Детально про кожний тролейбусний маршрут ми вже писали - читайте на сайті Kramatorsk Post.

Також у схемі немає маршрутів 3, 3а і 23 - вони будуть поєднані з іншими маршрутами. Детальніше про це трохи нижче. 

Менше транспорту - більше пасажирів

Зараз на тролейбусні маршрути виходять 28 машин - стільки і залишиться. Місткість одного тролейбуса - 115 пасажирів. Як пояснила Олена Бахметьєва, більше тролейбусів Краматорськ зараз не може випустити на маршрути, тому що є обмеження по навантаженню на контактну мережу. Щоб реконструювати цю мережу, потрібні дуже великі гроші. 

Що стосується автобусних маршрутів, то зараз по місту у середньому рухається 114 машин на день - 80 маршруток і 34 автобуси середньої місткості ("Богдани" і "Отамани" приватних перевізників, комунальні автобуси), які можуть перевезти 3936 пасажирів.

Місткість маршруток становить 22 пасажири,  місткість автобусів - 58-70 пасажирів. 

У новій схемі транспортної мережі пропонується збільшити кількість автобусів середньої місткості і зменшити кількість маршруток - буде 62 автобуси і 29 маршруток відповідно (в цілому 91 машина). Вони будуть здатні перевозити 4606 пасажирів.

"Ми вирішуємо два питання - екологічне питання (бо чим більше транспорту, тим більше викидів) і економічність (бо зменшуючи кількість транспорту, ми зменшуємо витрати на нього)", - сказала Бахметьєва. 

За словами чиновниці, увесь транспорт буде обладнаний GPS-трекерами - кожний автобус і кожний тролейбус буде підключений до системи DozorCity, щоб містяни могли відстежувати їхній рух. Олена Бахметьєва зазначила, що це буде передбачено умовами конкурсу на маршрути. 

Окрім того, у місті почали ставити нові зупинки з табло, на яких будуть показувати час прибуття автобусів і тролейбусів. Дві такі зупинки вже стоять у центрі міста, згодом вони з'являться по всьому місту, сказала заступниця начальника УЖКГ. 

test Нові зупинки з електронними табло вже стоять у центрі Краматорська. Фото - пресслужба Краматорської міськради
 

Які зміни пропонуються для автобусних маршрутів

Маршрут № 1 (мкр-н "Лазурний - вул. Комерційна) 

Вул. Л. Бикова – вул. Хабаровська – вул. Академічна – вул. Рум’янцева – вул. В.Стуса – пр. Миру – вул. О. Тихого – вул. М. Силаєва – вул. Елеваторна - вул. Сіверська – вул. Комерційна

Схема руху залишається без змін, але збільшиться кількість транспорту і зменшиться інтервал руху. На маршруті буде працювати 2 автобуси замість теперішнього 1, а інтервал руху зменшиться з 72 до 33 хвилин (у неділю буде 1 автобус з інтервалом руху в 72 хвилини).

Умовами конкурсу для роботи на маршруті будуть передбачені автобуси середньої місткості.

Маршрут № 2 (Бул. Краматорський - мкр-н "Лазурний")

Бул. Краматорський – вул. Паркова – вул. В. Стуса – вул. Транспортна – вул. Академічна – вул. Хабаровська – вул. Л. Бикова

Спочатку була ідея відмовитися від цього маршруту, тому що збільшується кількість тролейбусів на маршруті №2. Але є ділянка з мірокрайона "Лазурний" до вул. Маяковського, яку обслуговує автобусна "двійка". Враховуючи, що там є певний пасажиропотік, цей автобусний маршрут вирішили залишити. Окрім того, він буде доповнювати тролейбус і буде "страховкою" у разі, якщо через відмову струму стануть тролейбуси.

Кількість транспорту - 5 автобусів (4 автобуси у неділю) замість теперішніх 7. Інтервал руху збільшується з 8 до 12 хвилин (15 хвилин у неділю).

У години "пік" один автобус з цього маршруту буде ходити по маршруту №22 (Ясногірка - "Лазурний"). Маршрут №2 будуть обслуговувати автобуси середньої місткості.

Маршрут №4 (Вул. Комерційна - с. Ясногірка)

Вул. Комерційна – вул. В.Садова – вул. Д.Мазура – вул. Лівобережна 

Кількість транспорту - 2 автобуси замість теперішніх 3 у будні, на вихідні залишається 2, як тепер. Але це будуть автобуси середньої місткості замість теперішніх маленьких маршруток. 

Інтервал руху у будні збільшується з 20 до 30 хвилин, у вихідні залишається 30 хвилин.

Під час громадського обговорення присутні мешканці міста сказали, що дві машини - це мало. За їхніми словами, раніше там було 4 машини, потім залишили 3, а тепер пропонують 2. Олена Бахметьєва відповіла, що два автобуси середньої місткості вивезуть більше людей, ніж три маршрутки. Від учасників громадського обговорення надійшла пропозиція залучити на маршрут №4 ще дві маршрутки і зробити інтервал руху 15 хвилин - міська влада розгляне цю пропозицію.

Маршрут №5 ("Кондиціонер" - вул. Комерційна)

"Кондиціонер" – вул. Шкільна – вул. Сіверська – вул. Комерційна – вул. Залізнична – вул. Елеваторна – вул. Проїзна – "Кондиціонер"

Усе залишається без змін: кількість автобусів на маршруті залишається 2, інтервал руху залишається 15 хвилин. Але автобуси будуть середньої місткості.

Маршрут №5а (с. Веселе - с. Ясногірка (маслоцех))

Зараз по цьому маршруту їздять 5 автобусів. Пропонується залишити 3 автобуси на будні, 2 автобуси на суботу і 1 на неділю. Інтервал руху у будні збільшується з 20 до 35 хвилин, у суботу - з 20 до 53 хвилин, у неділю - з 20 до 105 хвилин. 

Олена Бахметьєва зазначила, що щодо цього маршруту надійшла найбільша кількість звернень мешканців, адже міська влада пропонувала його скасувати. Тому маршрут 5а залишається, але він буде трохи змінюватися. З Ясногірки до Веселого все залишається без змін, а коли автобус їхатиме з Веселого у зворотному напрямку, то він поїде по Часов'ярській через Артемівський переїзд.  

test Схема руху маршруту №5а дещо зміниться

Маршрут №5б ("Кондиціонер" - "ВПУ №28") - НОВИЙ МАРШРУТ

"Кондиціонер" – вул. Шкільна – вул. Сіверська – вул. Комерційна - Привокзальна площа – вул. К. Гампера – вул. О. Тихого – вул. Південна – бул. Машинобудівників – вул. Паркова – ВПУ №28 

Кількість транспорту на маршруті - 1 автобус (це буде маршрутка). Інтервал руху - 90 хвилин.

Маршрут №6 (с. Жовтневе – вул. Комерційна)

с. Жовтневе – вул. Д. Мазура – вул. Краєвидна – вул. С.Крушельницької – вул. Старогородська – вул. Д. Мазура – вул. В. Садова – вул. Комерційна

Усе залишається без змін: 2 маршрутки ходитимуть з інтервалом 20 хвилин. Лише у неділю буде 1 маршрутка з інтервалом руху у 40 хвилин.

Маршрут №7 (с  Малотаранівка – вул. Комерційна)

с. Малотаранівка - вул. Бєлгородська – вул. Елеваторна – вул. Сіверська – вул. Комерційна

Сам маршрут залишається без змін. але змінюється кількість транспорту на маршруті у вихідні та місткість автобусів. У будні залишається 4 автобуси з інтервалом 15 хвилин, по суботах буде 3 автобуси з інтервалом 20 хвилин, по неділях - 2 автобуси з інтервалом 30 хвилин.

Маршрут №7а (с. Малотаранівка - мкр-н "Лазурний")

с. Малотаранівка – вул. Бєлгородська – вул. Елеваторна – вул. Сіверська – вул. Комерційна – вул. Залізнична – вул. К. Гампера – вул. О. Тихого – вул. Південна – бул. Машинобудівників – вул Паркова – вул. В. Стуса – вул. Транспортна – вул. Академічна – вул. Хабаровська – вул. Л. Бикова

Все залишається без змін: залишаються 2 автобуси середньої місткості з інтервалом руху 66 хвилин.

Маршрут №8 (КПД (ПМП "Лоцмен") – вул. Комерційна)

КПД – вул. Д. Афанасьєва – вул. Танкістів – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Комерційна

Оскільки з району КПД прибираються тролейбуси, є зміни на автобусні маршрути до цього району. Кінцева "вісімки" зміщується до так званої "Алби". Як і зараз, будуть ходити 2 автобуси з інтервалом руху 30 хвилин, але це будуть автобуси середньої місткості, а не маршрутки.

Маршрут №8а (КПД (ПМП "Лоцмен") – ВПУ №28)

КПД  – вул. Д.Афанасьєва – вул. Танкістів – вул. О.Тихого – вул. Південна – бул. Машинобудівників – вул. Паркова (ВПУ №28) 

Скорочується кількість машин на маршруті - буде 3 замість 4, але це будуть автобуси середньої місткості, а не маршрутки. Інтервал руху буде 20 хвилин замість 15.

Один автобус в години "пік" буде їздити по маршруту 8б (КПД - ЕМСС) - він замінить чинний тролейбусний маршрут №7, який пропонується скасувати.

Маршрут №9 (Вул. Комерційна - вул. Паркова (ВПУ - 28)) 

Вул. Комерційна – вул. Залізнична - вул. К. Гампера – вул. О. Тихого – вул. Аероклубна – вул. Актюбінська – вул. Ювілейна – вул. Паркова (ВПУ-28) 

Зараз цей маршрут називається 9а. На "дев'ятці" залишаються два автобуси з інтервалом руху 25 хвилин. Це будуть не маршрутки, а автобуси середньої місткості. 

Маршрут №11 (Смт. Біленьке - Залізничний вокзал)

Смт. Біленьке – вул. Грабовського – вул. Новосибірська – вул. Бородіно – вул. Софіївська – вул. Дніпровська – вул. О. Тихого – вул. Маяковського – вул. В. Стуса – пр. Миру – вул. О. Тихого – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Шкільна – вул. Старгородська – вул. Д. Мазура – вул. В. Садова – вул. Комерційна – Залізничний вокзал 

Маршрут залишається без змін. Кількість транспорту пропонують зменшити з 7 до 5, тому що на інших маршрутах, які забирають пасажирів з Біленького (17 і 32), буде збільшення. Інтервал руху - замість 22 хвилин буде 30 хвилин.

Маршрут №14 (с. Ясногірка (Озерна) - бул. Краматорський)

с. Ясногірка (Озерна) - вул. Лівобережна – вул. Магістральна – вул. О. Тихого – вул. Маяковського – вул. В. Стуса – вул. Двірцева – вул. Я. Мудрого – вул. Паркова – бул. Краматорський

Кількість транспорту на маршруті пропонується зменшити з 5 до 4 у будні, до 3 по суботах і неділях. Але це будуть не маршрутки, а автобуси середньої місткості. Інтервал руху збільшиться з 16 до 20 хвилин по буднях і до 26 хвилин по суботах і неділях.

Мешканці пропонували пустити маршрут №14 по проспекту Миру, але, за словами Олени Бахметьєвої, це недоцільно, бо там і так багато транспорту і не такий великий пасажиропотік.

Маршрут №14а (с. Ясногірка (Шпічкіне) - бул. Краматорський)

с. Ясногірка (Шпічкіне) – вул. Лівобережна – вул. Магістральна – вул. О. Тихого – вул. Маяковського – вул. В. Стуса – вул. Двірцева – вул. Я. Мудрого – вул. Паркова – бул. Краматорський

Кількість транспорту на маршруті пропонується зменшити з 3 до 2 у будні, а по суботах і неділях так і залишається - 2. Це будуть автобуси середньої місткості. Інтервал руху збільшиться з 27 до 40 хвилин по буднях, по суботах і неділях так і залишиться 40 хвилин.

Маршрут №15 (мкр-н "Лазурний" - вул. Комерційна)

Вул. Л. Бикова – вул. Хабаровська – вул. Комерційна вул. Дніпровська – вул. О. Тихого – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Комерційна

Для буднів нічого не змінюється - як було 6 автобусів з інтервалом руху 16 хвилин, так і залишається. По суботах пропонується зменшити кількість автобусів з 6 до 4 (інтервал руху 24 хвилини), по неділях - з 6 до 3 (інтервал руху - 32 хвилини). Будуть працювати як маршрутки, так і автобуси середньої місткості.

Маршрут №16 (вул. Комерційна - с. Городещине)

Вул. Комерційна – вул. Залізнична – вул. Сіверська - вул. Елеваторна – вул. Залізнична – вул. М.Петренка – с. Городещине

Змінюється кількість транспорту на маршруті - замість 4 автобусів будуть 3 (інтервал руху буде 20 хвилин замість теперішніх 15). Але замість маршруток тут будуть працювати автобуси середньої місткості.

Маршрут № 16а (мкр-н "Лазурний" - с. Городещине)

Вул. Л. Бикова – вул. Хабаровська – вул. Рум’янцева – вул. В. Стуса – вул. Дружби – бул. Машинобудівників – вул. Південна – вул. О. Тихого – вул. К.Гампера – вул. Комерційна – вул. Сіверська – вул. Елеваторна – вул.Залізнична – вул. М. Петренка – с. Городещине

Від мешканців надійшла пропозиція, щоб цей маршрут проїздив біля Пенсійного фонду та "Ощадбанку" у Старому місті, тому вирішено, що 16а замість вулиці Силаєва (там додаються інші маршрути) буде їхати по Гампера. Окрім того, 16а у зворотному напрямку буде їхати по вул. Південна. 

Усе інше залишається без змін: як і зараз, на маршруті працюватимуть 3 автобуси з інтервалом руху 40 хвилин.

test Маршрут 16а також зазнає деяких змін

Маршрут №17 (бул. Краматорський - с. Біленьке)

Бул. Краматорський – вул. Двірцева – пр. Миру – вул. О. Тихого – вул. Прилуцька – вул. Софіївська – вул. Бородіно – вул. Ровенська – вул. Грабовського

У будні на цьому маршруті працюватимуть більше машин, ніж зараз - 4 замість теперішніх 3. Інтервал руху зменшиться з 40 до 30 хвилин. По суботах буде 3 маршрутки (інтервал руху - 40 хвилин), по неділях - 2 (інтервал руху 60 хвилин). Як і зараз, на маршруті №17 працюватимуть автобуси малої місткості (маршрутки).

Маршрут №17а (бул. Краматорський - с. Василівська Пустош)

Бул. Краматорський – вул. Двірцева – пр. Миру – вул. О. Тихого – вул. Прилуцька – вул. Софіївська – вул. Бородіно – вул. Ровенська – вул. Грабовського – вул. Підгірна

Рейси будуть здійснюватися одним автобусом маршруту №17. На Василівській Пустоші планують зробити зону відпочинку - коли це буде зроблено, міська влада розгляне можливість надання окремого транспорту на цей маршрут.

Маршрут №18 (вул. Астрономічна - ЕМСС)

вул. Астрономічна – вул. Актюбінська – вул. Ювілейна – вул. Дружби – вул. О. Тихого – ЕМСС

Цей маршрут буде подовжено до вул. Астрономічна у селищі Веселе (до "Абазовки") - де зараз кінцева 5а. На маршруті №18 залишаються 6 автобусів малої місткості для буднів і субот (з інтервалом руху 10 хвилин), а по неділях працюватимуть 5 маршруток (інтервал руху - 12 хвилин).

Маршрут №18а (вул. Астрономічна - радгосп "Ясногорівський")

вул. Астрономічна – вул. Актюбінська – вул. Ювілейна – вул. Дружби – вул. О. Тихого – ЕМСС - радгосп "Ясногорівський"

Рейси будуть здійснюватись вранці і ввечері одним автобусом маршруту №18. Він їхатиме до радгоспу "Ясногорівський".

Маршрут №19 (с. Комишуваха - вул. Комерційна)

с. Комишуваха – с. Малотаранівка - вул. Бєлгородська – вул. Елеваторна – вул. Сіверська – вул. Комерційна

Рейси будуть здійснюватись вранці і ввечері одним автобусом маршруту №7. Олена Бахметьєва зазначила, що до міської влади Краматорська звернулася Донецька обласна державна адміністрація і попросила врахувати у схемі маршрутів Комишуваху - у обласної влади великі плани щодо розвитку регіонального ландшафтного парку "Краматорський" та інфраструктури навколо нього. Коли це буде зроблено, місто додасть транспорт на цей маршрут.

Маршрут №21 (мкр-н "Лазурний" - вул. Комерційна)

Вул. Л. Бикова – бул. Краматорський – вул. Двірцева – вул. Я. Мудрого – вул. Паркова – вул. О. Тихого – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Комерційна

У будні на цей маршрут додається автобусів - пропонується 8 замість теперішніх 6 (інтервал руху буде 8 хвилин замість 10). По суботах залишається 6 автобусів (інтервал руху 10 хвилин), по неділях - 5 (інтервал руху 12 хвилин). Схема руху залишається без змін.

Маршрут №22 (мкр-н "Лазурний" - с. Ясногірка (універсам))

Вул. Л. Бикова – вул. Хабаровська – вул. Академічна – вул. Рум’янцева – вул. Маяковського – вул.О.Тихого - вул. Магістральна – вул. Лівобережна

Рейси будуть здійснюватись у години "пік" одним автобусом маршруту №2.

Маршрут №25 (вул. Комерційна - а/ф "Степове")

Вул. Комерційна – вул. В.Садова – вул. Д.Мазура – вул. Старогородська – вул. Шевченка – вул. Козацька – вул. Бібліотечна – вул. Абхазька – а/ф "Степове"

Схема маршруту зазнає змін. Якщо зараз він йде через Софіївку до Шабельківки, то у новій схемі автобус №25 їхатиме ще далі - до агрофірми "Степове" (колишній радгосп ім. Крупської). Таким чином, цей маршрут об'єднає у собі теперішні маршрути №25 і 3а (останній маршрут скасовується). 

Замість теперішньої 1 маршрутки на маршруті №25 працюватимуть 2 автобуси середньої місткості. Інтервал руху зменшиться з 60 до 30 хвилин.

Маршрут №29 (с. Семенівка - вул. Комерційна)

с. Семенівка – вул. Шкільна – вул. Красіна- вул. Дружківська – вул. Каменєва – вул. Часов’ярська – вул. О. Тихого – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Комерційна

На цьому маршруті пропонується об'єднати маршрут №23 і №29. Зараз маршрут №29 йде по Часов'ярській, а у новій схемі йтиме через селище Веселе. Замість теперішніх 2 автобусів тут працюватимуть 3, а інтервал руху зменшиться з 40 до 30 хвилин.

Маршрут №30 (мкр-н "Лазурний" - вул. Комерційна)

Вул. Л. Бикова – вул. Хабаровська – вул. Академічна – вул. Рум’янцева – вул. В. Стуса – пр. Миру – вул. О. Тихого – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Комерційна

На цьому маршруті будуть працювати автобуси середньої місткості. Як і зараз, по буднях ходитимуть 5 автобусів з інтервалом руху 13 хвилин, а ось по суботах і неділях кількість автобусів зменшується до 3 (інтервал руху - 22 хвилини).

Маршрут № 31 (мкр-н "Лазурний" - вул. Комерційна)

Вул. Л. Бикова – вул. Хабаровська – вул. Академічна – вул. Рум’янцева – вул. В. Стуса – вул. Паркова - вул. О. Тихого – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Комерційна

Для цього маршруту нічого не змінюється, окрім того, що до маршруток будуть додаватися автобуси середньої місткості. Зараз на маршруті №31 працюють 4 машини, які ходять з інтервалом 16 хвилин.

Маршрут №32 (смт. Біленьке - вул. Комерційна)

Смт. Біленьке (вул. Бородіно) – вул. Софіївська – вул. Бєляєва – вул. Хабаровська – вул. Л. Бикова – бул. Краматорський – вул. Двірцева – вул. Ювілейна – вул. Актюбінська – вул. Аероклубна – вул. О. Тихого – вул. М. Силаєва – вул. Краматорська – вул. Елеваторна – вул. Сіверська – вул. Комерційна

Буде збільшено кількість автобусів на маршруті по буднях - 4 замість теперішніх 3 (інтервал руху - 24 хвилин замість теперішніх 32). Для субот залишається 3 автобуси (інтервал руху - 32 хвилини), для неділь - 2 (інтервал руху - 48 хвилин).

Маршрут №33 (НКМЗ - с. Шабельківка)

НКМЗ - вул. Дружби – вул. Я.Мудрого – вул. Двірцева – вул. Ювілейна – вул. Паркова – вул. О.Тихого – вул. К.Гампера – вул. Комерційна – вул. В.Садова – вул. Д.Мазура – вул. Даргомизького – вул. Кропивницького – вул. Волгодонська – вул. Козацька – вул. Псковська - вул. Кочубея

Автобус №33 змінить схему руху від Комерційної до Шабельківки і дублюватиме чинний маршрут №3, тому маршруту №3 у новій схемі немає. Також 33-й дещо змінить рух по центру міста - з Ярослава Мудрого він заїжджатиме на Двірцеву та Ювілейну.

На цьому маршруті залишаються 3 автобуси, які ходитимуть з інтервалом 40 хвилин.

Маршрут №33а (вул. Комерційна - с. Дмитрівка)

Цей маршрут фактично буде повторювати теперішній маршрут №3, але йтиме далі до села Дмитрівка - зараз це село без транспортного сполучення з Краматорськом. І якщо під час попередніх спроб пустити транспорт до Дмитрівки автобус ходив до центру села, то зараз він йтиме до кінця населеного пункту. 

На маршрут №33а пропонується два автобуси, які ходитимуть з інтервалом 30 хвилин.

Які номери отримають маршрути

Заступниця начальника УЖКГ сказала, що багато мешканців телефонували і просили залишити номери маршрутів, як вони є, бо люди до них звикли. 

Разом із тим, є "вільні" номери маршрутів, які колись існували, але вони зникли - 12, 13, 24, 26, 27, 28. Можна використати їх - наприклад, замість нового маршруту 5б дати номер 13 чи якийсь інший.

Під час громадського обговорення мешканці запропонували замість літер до вже чинних маршрутів додавати цифри - наприклад, не 5а і 5б, а 51 і 52. 

Бахметьєва навела досвід Вінниці, де повністю змінили нумерацію маршрутів і перші два місяці у місті був колапс - людям потрібен був час, щоб звикнути. 

Питання щодо нумерації маршрутів після зміни транспортної мережі міська влада ще опрацьовує - остаточного рішення ще немає. 

Коли запрацюють нововведення

Після громадського обговорення до проєкту нової транспортної схеми внесуть запропоновані пропозиції, після чого передадуть на затвердження виконавчим комітетом. Засідання щодо міського транспорту у Краматорську відбудеться 17 листопада, повідомляє АКМЦ.

Конкурс на нові транспорті маршрути у Краматорську запланований на середину січня 2022 року. І вже після конкурсу нові маршрути почнуть діяти.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

newschedulecover

Зміни у розкладі пов’язані зі збільшенням тривалості світлового дня

zaporizhzhyabuscover

Розповідаємо про маршрут, розклад руху та вартість проїзду

Busstationcover

Розпочинає роботу новий рейс

коментарі