Корисно :: Комора :: 04 лютого 2022 16:37 , Олексій Ладика
dush-voda-2

З 1 січня у Краматорську за воду платять по-новому: що змінилося

Тут можна заламати мозок, але ми зробили все, щоб пояснити максимально доступно і "на пальцях"

З 1 січня 2022 року у Краматорську змінився тариф на воду. Окрім того, споживачі почнуть сплачувати і абонплату.

"Краматорський водоканал" повідомляє, що з початку року тариф на воду наступний:

  • водопостачання - 19,548 грн за кубометр
  • водовідведення - 13,908 грн за кубометр

Таким чином, "куб" води тепер коштує 33,456 грн (до цього було 30,64 грн).

Тариф для "Краматорського водоканалу" встановила Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) - постанова №2878 була ухвалена 22 грудня 2021 року.

Але це ще не все. З 1 січня споживачам води буде нараховуватися плата за абонентське обслуговування. 

Для мешканців багатоповерхівок з індивідуальними лічильниками абонплата становитиме 33,65 грн:

  • водопостачання - 18,97 грн
  • водовідведення - 14.68 грн

Для приватного сектору та будівель, що стоять окремо, абонплата складатиме 17,88 грн:

  • водопостачання - 10,91 грн
  • водовідведення - 6,97 грн

Що ще за абонплата?

Як повідомляє водоканал, плата за абонентське обслуговування - це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги. Цей платіж включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку.

Граничний розмір абонплати визначається постановою Кабінету Міністрів України №808 від 21.08.2019 (зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 928 від 01.09.2021).

Абонплата не нараховується, якщо між постачальником послуги та співвласниками багатоповерхівки укладений колективний договір. Такий договір укладається між водоканалом і уповноваженою особою, яка представляє мешканців будинку.

"У разі укладання колективного договору вартість комунальних послуг складається із плати за послугу, що розраховується, виходячи з розміру затверджених тарифів та обсягу спожитих послуг. Плата за абонентське обслуговування у вартість комунальної послуги не включається", - повідомили Kramatorsk Post у "Краматорському водоканалі".

Але і це ще не все.

З січня цього року обсяги спожитих послуг будуть розраховуватися відповідно до методики, затвердженої постановою Кабінету міністрів України №315 від 22.11.2018. Тут будуть враховуватися дані комерційних лічильників, які стоять на будинку (ось перелік будинків, де є такі лічильники).

Згідно цієї методики, є три основні схеми розподілу води у багатоквартирному будинку.

  1. Якщо у всіх мешканців багатоповерхівки стоять індивідуальні лічильники, то різниця між сумою їхніх показників і показниками загальнобудинкового лічильника розподіляється між усіма споживачами;
  2. Якщо у жодній квартирі немає індивідуальних лічильників, то обсяг спожитої у будинку води розподіляється між усіма споживачами, які фактично користуються водою
  3. Якщо у частини квартир є індивідуальні лічильники, а у частини немає, то різниця між сумою їхніх показників і показниками загальнобудинкового лічильника розподіляється між споживачами, в яких немає лічильників

Що це означає на практиці. Наприклад, у будинку 62 квартири і в кожній є індивідуальний лічильник води. Загальнобудинковий комерційний лічильник показав, що мешканці спожили 339 кубів води, а квартирні лічильники разом "накрутили" 275 кубів. Різницю у 64 кубометри розподілять між усіма квартирами. 

64 ділимо на 275 і у підсумку виходить коефіцієнт розподілу - 0,233. Цей коефіцієнт буде множитись на кожний куб, який ви "намотали" згідно вашого квартирного лічильника.

Наприклад, ви за місяць використали 10 кубометрів води - це показує лічильник у вашій квартирі. Ці десять кубів множаться на коефіцієнт розподілу 0,233 - виходить 2,33 "зайвих" кубів.

У підсумку ви сплачуєте не лише за 10 кубів, які "намотав" ваш лічильник, а й плюс за 2,33 кубометри згідно з розподілом води у будинку. 12,33 множимо на новий тариф 33,456 грн - виходить 412,51 грн.

І додаємо ще 33,67 грн за абонентське обслуговування.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

remontni-roboti-kramatorskogo-vodokanalu
yasnogirka_truba3

Після наради у начальника МВА знайшли половинчасте вирішення проблеми

vodopostachannya

Наразі підприємство вже подало до суду майже 400 відповідних заяв на своїх абонентів

коментарі