Важливо :: Життя громади :: 29 квітня 2022 17:13 , Олексій Ладика
evakuaciya-kramatorsk

З Краматорська евакуювали десятки безпритульних собак: містяни масово залишають своїх улюбленців

Зоозахисники закликають краматорців забирати своїх тварин із собою в евакуацію

З Краматорська евакуювали понад 20 безпритульних собак, які були на перетримці у волонтерів зоозахисного благодійного фонду "Друг". 

В евакуації тварин допомагали волонтери "Fundacja Mikropsy" - польського зоозахисного фонду, який опікується притулкамами для безпритульних тварин на всій території Польщі. Вони приїхали до Краматорська вантажівкою, допомогли помістити собак до тимчасових вольєрів у машині і відвезли до притулків для безхатніх тварин в Олександрії та Івано-Франківську. А ще привезли кілька мішків корму для собак, які залишилися на перетримці у Краматорську.

testtest

test Польські волонтери допомагають евакуювати собак з Краматорська. Фото - Kramatorsk Post

"Ми будемо відслідковувати долю собачок. Можливо, вони відправляться далі до Польщі, можливо, через якийсь час, коли у нас будуть безпечні і нормальні умови, ми зможемо забрати їх назад. Може, їх влаштують там в родини", - розповіла Kramatorsk Post керівниця фонду "Друг", депутатка міської ради Наталія Тітомир.

На перетримці у краматорських зоозахисників до евакуації перебувало 160 собак і близько 100 котів - останні перебувають на домашній перетримці. Наталія каже, що собаки до них потрапляють "не від хорошого життя".

"Зазвичай, це собаки після якихось серйозних подій. Зазвичай це або збиті машинами собаки, яких ми рятували, або серйозно хворі собаки. Звичайно, наша перетримка - це не притулок. В ідеалі це місце, де тварини мають бути тимчасово - вони до нас потрапили, ми їх вилікували і прилаштували в родину", - каже Тітомир.

Вона зізнається: такий підхід працює лише частково. Головна причина - містяни не звикли брати безпородних тварин, хоча у цьому питанні останнім часом є певні зрушення. 

Війна загострила багато проблем, серед них і проблема з безпритульними тваринами. Якщо зараз пройтися містом, то можна зустріти дуже мало людей, проте майже у кожному дворі - десятки котів і собак. 

testtesttesttest

test Після початку "великої війни" безпритульних тварин у Краматорську стало значно більше. Фото - Kramatorsk Post

"Перше, з чим ми зіткнулися, це викинуті тварини - породисті, безпородні, залишені на ціпку, залишені у закритих квартирах. У мене зараз руки сверблять після нашої перемоги повернутися до питання системного догляду за тваринами. Так далі не можна! Війна показала все наше безвідповідальне ставлення до тварин - починаючи від законів і закінчуючи кожною простою людиною, яка не може зрозуміти, навіщо потрібна стерилізація домашніх улюбленців. Треба щось змінювати, інакше ми завжди будемо у такому безладі, у нас завжди буде велика кількість безпритульних тварин", - каже Наталія Тітомир.

Вона зізнається, що часто робота зоозахисників перетворюється на "сізіфову працю" - вони рятують, стерилізують тварин, домоглися від міської влади ухвалення програми зі стерилізації безпритульних тварин. Але десять власників собак чи котів, які відмовляються від стерилізації улюбленців, поповнюють вуличні зграї дуже швидко, каже Тітомир.

Вона розповідає про випадок у Краматорську, коли власник залишив свого улюбленця у квартирі і поїхав, таким чином залишивши тваринку без шансів на виживання. Волонтери допомогли визволити тварину і після того власник за нею повернувся.

"Мені здається, за цей час у цієї людини перевернулося все життя. Я думаю, після такого він точно ніколи в житті не зрадить жодну тварину", - каже Наталія Тітомир.

Керівниця фонду "Друг" закликає містян, які ще залишилися в місті, підгодовувати покинутих тварин, якщо є така можливість. Якщо немає можливості - звертатися до фонду "Друг", волонтери будуть мати цих тварин на увазі, коли отримуватимуть корм для собак і котів на перетримці в якості гуманітарної допомоги.

Тих мешканців Краматорська, які збираються евакуюватися, Наталія Тітомир закликає забирати із собою своїх домашніх улюбленців, не роздумуючи: в евакуаційні автобуси та поїзди дозволяється брати тварин, волонтери допомагають влаштуватися з ними на новому місці, з тваринами можна перетнути кордон, навіть якщо немає на них документів.

PS: Після публікації стало відомо про евакуацію ще 30 дорослих собак і 33 цуценят, які перебували на перетримці у краматорських зоозахисників. Після перетримки в Україні вони направляться до європейських притулків для тварин. В евакуації допомагали британські волонтери з "Breaking The Chains".

Якщо ви хочете допомогти БФ "Друг", то ось контакти та реквізити:

Телефон: 050 705 01 76 Черкасова Кірина

Картка ПриватБанку 4149 4993 4660 3994 Черкасова Кірина Анатолієвна

Поточний рахунок КФ КБ "Приватбанк": IBAN UA063355480000026008060870586

МФО 33 55 48

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

otruyeni-sobaki-1

Це сталося після того, як ентузіасти домовилися стерилізувати тварин

vetklinika (2)

Представники обох організацій вирішили зустрітися, щоб обговорити проблемні питання. Зустріч пройшла на підвищених тонах

budka2

"Будки дійсно дуже великі, якісні та надійні", - каже волонтерка.

коментарі