Важливо :: Гроші :: 11 вересня 2023 16:40 , Краматорск Пост
tendersheltercover

Помічник Близнюка відремонтує укриття в Краматорську за 8 млн гривень з фарбою в десять разів дорожче за ринкову ціну

Ціна на цементно-вапняну суміш у цьому ремонт "усього" в два рази вища від ринкової

Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради за результатами тендеру замовило ТОВ «Донецький інститут води» ремонт укриття вартістю 7,90 млн грн. Про це написав сайт Наші Гроші із посиланням на систему «Прозорро». Це відбулося ще 24 серпня.

Цьогоріч у Краматорську мають виконати капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами. Мова про демонтажні, загальнобудівельні, вентиляційні, електромонтажні, пусконалагоджувальні та завершальні роботи, а також про влаштування водопостачання, водовідведення і пожежної сигналізації.

Найбільше коштів у підсумковій відомості ресурсів припадає на цементно-вапняну суміш Баланс ЕКО 44 у невідомому фасуванні по 11,81 грн/кг. Це штукатурка для внутрішніх і зовнішніх робіт. На сайті запорізького виробника «Баланс-Груп» вона продається по 5,23–10,23 грн/кг залежно від фасування по 5 кг або 25 кг. Якщо тендерну ціну порівнювати з меншим фасуванням, то вона на 15 % вище ринку, а якщо з більшим – вдвічі вище ринку.

Наступною за вартістю у відомості виявилась матова латексна фарба Dufa Mattlatex D100, яку врахували по 963 грн/кг без ПДВ. З урахуванням 20 % податку це складає 1156 грн/кг.

Зараз в інтернеті на сайті компанії, яка продає продукцію Dufa, така краска коштує 167 грн за 1,4 кг. Тобто 119,28 грн/кг, що у десять разів дешевше за кошторисну ціну від «Донецького інституту води».

test

 

Припливно-витяжна установка Green STR-3 обійдеться у 471 тис. грн, а дизель-генераторна установка Darex-Energy DE-30RS Zn номінальною потужністю 22 кВт – у 340 тис. грн. На сайті самого «Darex-Energy» ціну не вказано, а в інтернет-магазинах трапляються як нижчі («Перша енергетична компанія» – 275 тис. грн), так і вищі ціни («Тек Актив» – 379 тис. грн).

«Донецький інститут води» отримав підряд без конкуренції, позаяк більше ніхто на цей тендер не прийшов. Фірма з Краматорська належить Ігорю Куликову з Донецька, Дмитру Швидченку зі Слов’янська і ТОВ «Всеукраїнська управляюча компанія» із Краматорська. Бенефіціарами останнього значаться Швидченко та – послідовно через ТОВ «Фінансова компанія «Д.С.» і ТОВ «СОМР5» – Олександр Гершун зі Святогірська і Євгенія Ніколаєнко з Краматорська.

Яе пишуть далі Наші Гроші, за даними системи «YouControl» та російського реєстру юридичних осіб, українські фірми «СОМР5» і «Всеукраїнська управляюча компанія» є засновниками ООО «Экологические системы Донбасса», яке зареєстроване за російськими законами в окупованому Донецьку.

Швидченко був помічником колишнього нардепа від Партії регіонів Анатолія Близнюка.

З 2016 року до травня 2021 року «Донецький інститут води» натендерив 275 млн грн. У грудні 2021 року АМКУ оштрафував фірму за ненадання інформації. Вона не отримувала підрядів до серпня 2023 року. Відтоді нинішній замовник за результатами тендерів уклав із нею як із єдиним учасником три договори на 29 млн грн. Окрім нинішнього укриття, мова про ремонти іншого укриття за 5,66 млн грн та пошкодженої школи № 12 за 15,90 млн грн.

Уповноваженою особою Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міськради є Вероніка Яковлєва. З липня 2023 року його очолює Роман Чайка, який є людиною з оточення Єфімова

Фото обкладинки ілюстративне. 

Інші статті на цю тему

Intercitycover

Чергове видання розповіло історію про потяг, що їде зі столиці до прифронтового міста

bobcat-b780 (1)

Користувачі ProZorro звинуватили “ДРУАС” в “дискримінаційній вимозі” до учасників конкурсу

remontni-roboti-kramatorskogo-vodokanalu