Важливо :: Життя громади :: 20 березня 2020 18:20 , Олексій Ладика
avtovokzal-karantin

Заборона міжміського сполучення: як тепер дістатися з Краматорська до Слов'янська та інших міст

Підприємства можуть перевозити по 10 працівників одночасно, для приватних поїздок є таксі або BlaBlaCar

Краматорчанка Яна повинна була терміново відвезти документи до Слов'янська – її учні беруть участь у міжнародному екзамені з іноземних мов і сьогодні був останній день, щоб здати документи і заплатити за іспити.

Але з учорашнього дня перевезення пасажирів з одного міста до іншого автомобільним та залізничним транспортом заборонено – таке розпорядження ухвалив Кабінет міністрів України для запобігання поширенню коронавірусу.

У підсумку Яна взяла таксі, відвезла документи і за поїздку до Слов'янська та назад до Краматорська заплатила 280 гривень.

Ще один краматорець Андрій розповів Kramatorsk Post, що для поїздки до Слов'янська вирішив скористатися BlaBlaCar – це сервіс для кооперації водіїв та пасажирів, які їдуть в одному напрямку. Він написав трьом водіям, які їхали до сусіднього міста і пропонували підвезти пасажира за 20-30 гривень.

Один водій не відповів, другий за кілька годин відписався, що вже немає вільного місця в його автомобілі, третій через деякий час відгукнувся і погодився відвезти Андрія до Слов'янська і вони вже домовились про зустріч на зупинці біля "Амстора", але зрештою краматорець вирішив відмовитися від поїздки.

"Я зрозумів, що якщо з такими труднощами знайшов машину до Слов'янська, то матиму проблеми з поверненням додому. Намагатимусь владнати свої справи через Інтернет чи пошту", – сказав він.

Сергій працює продавцем у магазині у Краматорську, а сам живе у Дружківці. Він каже, що поки що його підвозить машиною земляк, який також працює у Краматорську. Як довго триватиме така кооперація, Сергій не знає.

Краматорець Максим на 4 квітня запланував поїхати до барбершопа у Слов'янську. Він сподівається, що до того часу карантин завершиться, а якщо ні - скористається попутнім транспортом.

Таксисти та BlaBlaCar

Кабінет міністрів України своєю постановою від 16 березня, що посилює карантин в країні через загрозу поширення коронавірусу, забороняє міжміське та міжобласне автомобільне та залізничне сполучення принаймні до 3 квітня.

Ця заборона вразила людей, які живуть у Краматорську, але працюють у Слов'янську, Дружківці або інших містах. Так само з труднощами зіткнулися люди, які приїжджають з інших міст до Краматорська працювати. Сотні людей працюють на великих підприємствах або на підприємствах критичної інфраструктури, які розташовані за містом.

Деякі підприємці вже організували перевезення краматорців до сусідніх міст власним транспортом. Оскільки постанова Кабінету міністрів щодо всеукраїнського карантину забороняє автобусам заїжджати на автовокзали, то зараз це місце заполонили таксисти. За проїзд до Слов'янська чи Дружківки вони просять від 200 грн.

Можна також скористатися тим самим BlaBlaCar – наприклад, на сьогодні там стояло понад 30 пропозицій підвезти пасажирів до Слов'янська. Але приклад Андрія показує, що це не найбільш надійний варіант, особливо якщо до іншого міста потрібно їздити регулярно.

Начальник Патрульної поліції Краматорська та Слов'янська Олександр Малиш на брифінгу у Донецькій ОДА 18 березня сказав, що постанова Кабміну не забороняє людині своїм власним транспортом перевозити 4-5 осіб. Але чи дезінфікують такі люди свої автівки, поліція перевірити не може.

"Як ми можемо контролювати дезінфікування кожного приватного автомобіля – про це в постанові також не сказано", – зазначив Малиш.

Підприємства можуть возити працівників на роботу, але не більше 10 за один раз

Артем Литвинов, директор департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА, на брифінгу 20 березня повідомив, що згідно з п. 13 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, перевезення пасажирів автобусами можуть бути регулярними, спеціальними та нерегулярними.

Постанова Кабміну щодо карантину не забороняє спеціальне перевезення автотранспортом. Але документ все ж таки передбачає обмеження на перевезення пасажирів – не більше 10 осіб одночасно.

"Ми розуміємо, що є складнощі у підприємств щодо доставлення людей [на роботу], але кожен директор підприємства мусить розробити план заходів, який забезпечить безперебійну роботу його підприємства, і не допустити, щоб його підлеглі були вражені коронавірусом", – сказав Литвинов.

Що робити хворим

Заборона міжміського сполучення окремо торкнулася людей, які їздять з одного міста до іншого на лікування. Наприклад, на хіміотерапію, гемодіаліз чи перев'язки.

Заступник управління департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА Олександр Педенко на брифінгу 19 березня повідомив, що в області є два центри гемодіалізу: у Маріуполі та Краматорську. У першому обслуговуються мешканці Маріуполя, Волноваського та Мангушського районів. Головний офіс обласного центру гемодіалізу розташований у Краматорську, його сателітні центри – у Мирнограді і смт Велика Новосілка.

"Зараз головні лікарі центрів здійснюють заходи щодо оптимізації пацієнтів так, щоб можна було надати цю інформацію керівникам міст і районів, щоб вони могли організувати підвезення цих хворих у певний день на гемодіаліз. Якщо це мешканці Торецька, вони їдуть у місто Мирноград, їм виділяють певні години у певні дні і вони будуть обслуговуватися. Сьогодні такі доручення будуть надані під час селектору", – сказав Педенко.

У крайніх випадках хвору людину можуть транспортувати гелікоптером. Такий випадок стався 19 березня у Покровську – вагітну жінку у важкому стані доправили до Києва вертолітом ЄС-145 Єврокоптер.

"Це той випадок, коли існує нагальна потреба в умовах оголошеного карантину залишити місце проживання задля порятунку одразу двох життів. Необхідність аеромедичної евакуації вертольотом рятувальників виникла у зв’язку із важким станом породіллі, а також ще ненародженого маля, яке потребує негайного хірургічного втручання на серці одразу ж після пологів", – повідомила Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, 17 березня мер Краматорська Андрій Панков оголосив про запровадження в місті додаткових заходів щодо попередження поширення коронавіруса, які виходять з рішення Кабміну. Всі заклади громадського харчування та розважальні заклади повинні бути закриті, всі масові заходи з кількістю понад 10 чоловік заборонені, припинено транспортне сполучення між містами і областями, запроваджуються обмеження на проїзд в громадському транспорті - не більше 10 пасажирів одночасно.

Інші статті на цю тему

33bcover

Які аргументи навели жители віддаленого Краматорського селища та як було у них з транспортом раніше

newschedulecover

Є зміни в роботі міжміських рейсів

transport

Особисті думки та спостереження про автобуси та тролейбуси нашого міста

коментарі