Важливо :: Життя громади :: 16 грудня 2020 16:01 , Олексій Ладика
torgovyy-centr-pogos-kramatorsk2

Загибель будівельників у Краматорську: директора підприємства штрафували за неправильно оформлених працівників

Підприємець зобов'язався усунути порушення.

Директора підприємства "Погос", яке будує торговельний комплекс на перетині вулиць Двірцевої та М. Приймаченко у Краматорську і де загинули двоє працівників, минулого місяця оштрафували за те, що на будівництві працювали робітники, не оформлені належним чином.

10 листопада Краматорський міський суд визнав директора "Погоса" винним у порушенні ч. 3 ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення України - "Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору". 

Підприємця оштрафували на 8,5 тис. грн.

У постанові суду йдеться, що у жовтні на будівництво з перевіркою прийшов інспектор Держпраці. Він з'ясував, що там працюють дев'ять людей, з якими укладені "тимчасові" договори на роботи підсобного робітника на період з 1 по 31 жовтня. Але перевірка показала, що ці робітники працюють на будівництві постійно, тому з ними мали укласти довгострокові трудові договори.

"З договорів цивільно-правового характеру, укладених між підприємством ["Погос"] та вищезазначеними особами [дев'ятьма працівниками], вбачається, що вони працюють постійно, систематично, на своєму робочому місці, яке належить суб'єкту господарювання, з дотриманням графіку роботи, конкретного кінцевого результату роботи у таких осіб немає", - йдеться у постанові Краматорського суду.

"Виконувана [працівниками на будівництві] робота не відноситься до разової конкретної роботи, а свідчить про сам процес праці та постійне виконання роботи на території підприємства із забезпеченням усім необхідним для виконання роботи, з періодичною виплатою заробітної плати в розмірі не менше мінімальної заробітної плати на час розрахунку", - також повідомляється у документі.

Інспектор Держпраці видав попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю та зобов'язав директора підприємства усунути порушення, а саме укласти з працівниками трудові договори. 

Підприємець підписав протокол про порушення та зобов'язався усунути порушення у зазначені терміни.

У чому різниця між трудовими та цивільно-правовими договорами

Роботодавці можуть укладати з працівниками два види договорів - трудові та цивільно-правові (або договори підряду). 

У першому випадку, як правило, йдеться про довготривалі трудові відносини: працівника приймають на роботу чи посаду, включену до штату підприємства. Роботодавець повинен виплачувати працівникові зарплату не менше мінімальної і не рідше двох разів на місяць, забезпечувати умовами праці і соціальними гарантіями, встановленими трудовим законодавством.

За договором підряду оплачується не процес праці, а її результати. Сума оплати праці встановлюється за згодою сторін. У трудовій книжці не робиться запис про виконання цієї роботи. Працівник не підкоряється правилам внутрішнього трудового розпорядку, сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик.

Що сталося на будівництві торговельного центру

15 грудня двоє робітників підрядної організації віком 26 та 29 років впали з висоти під час будівництва 4-поверхового торговельного комплексу на перетині Двірцевої та Приймаченко, після чого їх засипало цеглою. Отримані травми виявилися несумісними з життям.

Ще один будівельник – 36-річний колега загиблих - з переломами ребер госпіталізований до травматологічного відділення міської лікарні. 

test Наступного дня після події жодні роботи не ведуться. Фото Анатолія Змійова

 Поліція відкрила кримінальне провадження за порушення вимог законодавства про охорону праці, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 271 КК України). Наразі тривають першочергові слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин події.

Замовником будівництва торговельного центру є Камо Погосян. Він є також директором ТОВ "Погос", яке виконує роботи з будівництва центру. 

Kramatorsk Post намагався зв'язатися Камо Шагеновичем, але на іншому кінці слухавки нам сказали, що він погано себе почуває і зараз не може говорити. 

test Паспорт об'єкту будівництва

 Що будують на перетині Двірцевої та Приймаченко

У травні минулого року Kramatorsk Post повідомляв, що у Краматорську на перетині вулиць Двірцева та М. Приймаченко будується новий торговий комплекс "Погос". 

За словами замовника Камо Погосяна, на першому поверсі торгового центру буде розташовуватися сучасний супермаркет, на другому поверсі - бутіки, на третьому - дитяче кафе і атракціони, на четвертому - спортивний комплекс, що включатиме в себе магазин спортивного одягу, відділ спортивного харчування, магазин спортивного інвентаря.

test Ось так має виглядати майбутній торговий центр

 Майданчик перед торговим центром планують замостити тротуарною плиткою, передбачена автостоянка, а поруч біля торгового центру - сучасний дитячий майданчик.

Будівництво планували завершити цього року, оскільки процес передбачає монолітну заливку кожного поверху бетоном, а він довго застигає. Але по факту будівництво досі триває. 

Інші статті на цю тему

dtp-u-kramatorsku-2020-rik

По двом смертельним ДТП суд вже виніс вироки

kramatorskiy-gorodskoy-sud

Потім він вивіз труп і викинув на узбіччі дороги

ivan-polupan-zaderzhanie

Прокуратура ще може оскаржити цей вирок

коментарі