Цікаво :: Люди К. :: 08 березня 2022 20:49 , Олена Круглова
volontery-shift-5

«Залишилося знайти пластини і зможемо шити й бронежилети!»

У краматорському арт-коворкінгу, де раніше створювали стильний одяг, почали шити для військових

Креативний простір «Shift», де раніше збиралася краматорська молодь для втілення своїх творчих задумів зі створення стильного одягу, у перші ж дні війни перетворився на єдине місце у Краматорську, де наразі шиють спальники, балаклави та навіть шкарпетки для українських захисників.

Ідея переформатування арт-коворкінгу виникла в її керівниці Олена Кучерук.

test

«У телеграм-каналі в нас є чат волонтерів. Я побачила там, що багато людей почали шукати спальники. Магазини всі закриті, через інтернет замовити неможливо. Я запропонувала своїй колезі Тетяні спробувати пошити їх самостійно. Тетяна в нас майстриня з 25-річним досвідом, вона в арт-коворкінгу головний консультант зі швейного обладнання. Вона може пошити все! Так і почалося», - розповідає Олена.

За власні кошти Олена придбала у найближчому магазині тканин синтепон, Тетяна зайнялася технічною складовою. Через чат та соцмережи до них почали підтягуватися волонтери.

test

«Нам дуже допомагають інші люди. Відгукнулися й ті, хто до війни професійно займалися шиттям. Нам безкоштовно віддали свої матеріали, нитки, застібки-блискавки та обладнання. Так в нас з’явився електроніж для розкрою тканини. Ми щіро вдячні всім!», - каже Олена.

Наразі дехто допомагає з придбанням матеріалів, дехто, здебільшого дівчата та жінки, долучаються до процесу крою та шиття.

Кожного ранку вони вже на місцях. Планують роботу, розподіляють, хто чим буде займатися, та починають працювати. А хто потрапив сюди вперше і немає навичок з пошиву, проходить інструктаж і теж долучається до процесу. В перервах п’ють чай, спілкуються та жартують. На випадок повітряної тривоги облаштували собі безпечне місце в коридорі.

test

Працюють всі на волонтерських засадах. Швидкість у всіх різна. Хтось може два спальника зробити за день, хтось сім. Але за цей невеличкий час вони вже відправили військовим 40 спальників, нелічену кількість шкарпеток та головних уборів.

«Нам залишилося знайти пластини і зможемо шити броніки», - посміхається Олена.

Вона вважає, що це цілком природня потреба людини бути корисним та знаходити сенс для життя особливо у таких жорстких обставинах.

І крім безпосередньої користі для військових, їх робота допомагає психологічно справитися та легше здолати тривожні почуття й самім волонтеркам. Адже спільна робота, за їх словами, рятує від сумних думок, страху та паніки.

test

«Про нас одна з волонтерок нещодавно написала, що «пафосний коворкінг» перетворився на ось таку майстерню з пошиву корисних речей. Це так приємно! Щоправда, я ніколи не вважала наш коворкінг пафосним. А тепер завдяки цьому висловлюванню в мене з’явилася мрія. Після перемоги ми обов’язково будемо саме пафосним коворкінгом. Сюди будуть приходити відвідувачі, ми будемо спілкуватися, зробимо ще й кафе… В мне з’явилася мета. Тепер мені є за що боротися!», - закінчує Олена.

Двері коворкінга відкриті для всіх охочих приєднатися. Він працює щодня з 10:00 до 17:00 за тією ж адресою: Паркова, 99 (вхід з торця).

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

art-kovorking

Хто зареєструється до кінця цього року, отримає знижку!

anons-mayster-klasu-print

Тут навчать робити круті дизайни для твого одягу за допомогою техніки колажу та інтуїтивного малювання.

art-coworking-dnipro-2

Креативний простір “Арт-коворкінг” через бойові дії переїхав з Краматорська на нове місце. Його менеджери вивезли обладнання для друку на тканині та чашках, швейні машинки.

коментарі