Важливо :: Життя громади :: 08 грудня 2021 17:03 , Олексій Ладика
velodorozhki

Замість трамвайних колій - велосмуги: міська влада Краматорська запланувала масштабний проєкт

Ціна питання - 110 млн грн

У Краматорську планують створити велосипедно-пішохідні зони, які будуть пролягати по колишніх трамвайних коліях і з'єднають Станкобуд, Новий Світ, Старе місто, Ясногірку і Біленьке. 

Про це розповів міський голова Олександр Гончаренко на брифінгу, присвяченому першому року роботи на своїй посаді.

Велосмуги

Краматорськ – не надто дружнє для велосипедистів місто

За його словами, це будуть дві велосипедні смуги в обидва боки шириною 1,5 метри кожна та пішохідна смуга завширшки 2 метри. Маршрут буде починатися біля заводу "Енергомашспецсталь", потім уздовж земельних ділянок по Олекси Тихого, де колись були трамвайні колії, прямуватиме до Нового Світу, а звідти - до Старого міста, до колишньої кінцевої зупинки трамваю (там, де зараз АТБ).

На Станкобуді маршрут буде розгалужуватись у два напрямки - на Ясногірку до КЗМК і по вул. Дніпровській на Біленьку. Там для вело- та пішохідних смуг також використають ділянки, де зараз досі залишаються трамвайні колії.

Гончаренко сказав, що реалізація цього проєкту коштуватиме приблизно 110 млн грн. Але це будуть гроші не з місцевого бюджету - міська влада планує залучити кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у межах другої черги Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (цей кредит повертатиметься з державного бюджету). 

Міський голова запевнив, що "є порозуміння з Міністерством розвитку громад та територій [через нього реалізується пограма], є зацікавленість з боку ЄІБ". 

"Це ми маємо намір профінансувати за кошти ЄІБ в рамках другої черги Надзвичайної кредитної програми наступного року. Проєкт, на мій погляд, дуже цікавий. Вартість цього кроку буде складати орієнтовно 110 млн грн. Будемо з часом передбачати там лавочки. ПКД [проєктно-кошторисну документацію] та експертизу профінансує місцевий бюджет - це приблизно мільйон, щоб отримати 110", - сказав Гончаренко.

Велосмуги по Дружби і Мудрого

Що стосується велосмуг на дорогах по вул. Дружби та Ярослава Мудрого, які викликали багато суперечок серед краматорців, то Олександр Гончаренко вважає цей досвід задовільним, і зазначив, що це лише перший крок у розвитку велосипедної інфраструктури у Краматорську.

"Я мандрував Європою з 91-го року. Повірте мені, ніде в Європі немає таких смуг для автівок як на вулиці Дружби. У нас є одна смуга вгору, одна - вниз. І вони занадто широкі [...] На вулиці Ярослава Мудрого взагалі немає такого навантаження, про що побоювалися мешканці. Ну нема такого потоку автівок!", - сказав міський голова.

Він також відповів на пропозиції перенести ці велосмуги з автодоріг на тротуари, про що деякі містяни писали у соцмережах і в електронних петиціях. За словами Гончаренка, на нанесення велосмуг по Дружби і Мудрого місто витратило близько 500 тис. грн. Якби їх робили на тротуарах і для цього довелося б розширювати ці тротуари, тоді б витрати склали би десятки мільйонів гривень, запевнив міський голова.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

velosipedisty 1

И почему, по мнению одного из участников велотура, часть краматорчан восприняла нововведение "в штыки"

velopolosy-kramatorsk

Тепер її будуть розглядати на сесії міськради. Відповідний проєкт рішення вже наданий у відповіді автору

velopolosy-kramatorsk 2

Вони вважають такі пропозиції недоцільними

коментарі