Важливо :: Життя громади :: 19 березня 2021 10:15 , Олена Круглова
paliativna-dopomoga-u-kramatorsku

Влада Краматорська почала роботу над питанням паліативної допомоги в місті

У виконкомі затвердили склад робочої групи з розробки Програми розвитку паліативної допомоги в Краматорську

Відповідне розпорядження підписав нещодавно міський голова Олександр Гончаренко.

До її складу крім членів виконкому, входять медики та волонтери:

 1. Катальнікова Олена еннадіївна - заступник міського голови, голова робочої групи
 2. Петриченко Андрій Володимирович - начальник відділу охорони здоров'я, заступник голови робочої групи
 3. Кулакова Ірина Анатоліївна - заступник начальника відділу охорони здоров'я, секретар робочої групи

Члени робочої групи:

 1. Володченко Юлія Миколаївна - помічник керівника ТОВ «Кварт-Софт», секретар Громадської ради при виконавчому комітеті Краматорської
  міської ради (за згодою)
 2. Власенко Олександр Борисович - головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Краматорської міської ради
 3. Карпуніна Марія Олексіївна - автор проекту "Соціальна рекламна кампанія на підтримку впровадження паліативної допомоги в Краматорську"
 4. Лютік Надія Валеріївна - заступник начальника відділу охорони здоров’я
 5. Маслов Костянтин Володимирович - завідувач відділенням анестезіології з ліжками інтенсивної терапії КНП «Міська лікарня №3» Краматорської міської ради
 6. Мельник Валерія Павлівна - заступник начальника відділу охорони здоров’я
 7. Оленич Ірина Павлівна - директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Краматорської міської ради
 8. Романцова Марина Миколаївна - представник громадської організації «Хто, якщо не ти» (за згодою)
 9. Северин Сергій Петрович - асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Донецького національного медичного університету, заступник голови Донецького обласного осередку ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» (за згодою)
 10. Циганій Роман Олександрович - лобіст БО «Благодійний фонд «Карітас Краматорськ»» (за згодою)

Група була створена ще у серпні 2020 року, але її склад остаточно сформувався тільки цього місяця.

Нещодавно проект групи Соціальна рекламна кампанія на підтримку впровадження паліативної допомоги в Краматорську” за авторством Марії Карпуніної виграв у конкурсі міських ініціатив "Громадський проект".

Рекламна кампанія буде спрямована не тільки на привертання уваги громадськості міста до проблематики паліативу, але і на з'ясування, якого виду паліативної допомоги не вистачає краматорцям.

Як пояснила Марія Карпуніна, в Краматорську досі не існує такого відділення. За офіційними відповідями міських установ, містяни її нібито не потребують, тобто не звертаються за таким видом допомоги.

Наразі у Донецькій області таких "паліативних" койкомісць нараховується 54. Але медичні науковці та лікарі з робочої групи проаналізували смертність в онкологічному, кардіологічному, неврологічному відділеннях та підрахували, що тільки Краматорську потрібно паліативне відділення на 45 койкомісць.

Марія розповіла про важливість вирішення проблеми догляду за паліативними хворими саме на державному та місцевому рівні: "По-перше, дуже важко отримати ліцензію на наркотичні медичні засоби приватним медичним хоспісам.

По-друге, повинні бути спеціалісти паліативного відділення. Це окремий профіль підготовки лікарів. Тобто паралельно з роботою над відкритям відділення потрібно розпочинати роботу з навчання персоналу. Адже вся медицина в нас спрямована на одужання пацієнтів. І у звичайних відділеннях, де з'являються паліативні хворі, морально переживати це важко як працівникам, так і іншим пацієнтам.

По-третє, з боку звичайних людей. Через необхідність постійного догляду хтось з родини вимушений звільнятися з роботи. Через нестачу досвіду в домашніх умовах важко організувати якісний медичний догляд: введення лікарських засобів, обробка пролежнів, якась кіснева підтримка тощо. Це призводить до негативних економічних та соціальних наслідків в родинах.

Тому в нас інує велика потреба в організації якісної допомоги людям."

----------

реклама

Щоб придбати якісні офісні крісла та стільці, скористайтеся сайтом nowystyl.ua. Тут представлені меблі новий стиль. Великий вибір продукції на будь-який смак і гаманець.

Інші статті на цю тему

zastupniki-miskogo-golovi-kramatorska

Post поцікавився щорічними деклараціями заступників міського голови, секретаря міськради та керуючого справами виконкому

likarnya-III-ravnya-zverhu

Всего в больнице будет 600 койко-мест, 1000 человек персонала, из которых 500 - врачи

stadion-avangard

Исполком горсовета предварительно одобрил решение по покупке крупных объектов недвижимости в городскую собственность, теперь слово за депутатами

коментарі