Важливо :: Життя громади :: 03 жовтня 2022 17:22 , Олексій Ладика
burzhujka

Зимувати у Краматорську: благодійний фонд замовив для містян першу партію буржуйок

Механізм видачі печей ще не узгоджений

Благодійний фонд Едуарда Мкртчана замовив першу партію пічок-буржуйок для мешканців Краматорська, які залишаються зимувати у місті. Фонд започаткував проєкт "Зігріймо Україну" і оголосив збір коштів на виготовлення 6 тисяч буржуйок.

Директорка фонду Катерина Оніщенко розповіла Kramatorsk Post, що вже зібрано 3 млн грн. Фонд уклав договір на виготовлення буржуйок з Краматорським феросплавним заводом (КФЗ), який переніс свої потужності до Запоріжжя - підприємство вже виготовляє перші 180 печей.

За словами пані Катерини, механізм роздачі буржуйок ще не узгоджений, але благодійники планують забезпечувати містян не лише печами, а й дровами до них. 

"На першому етапі проєкту буде виготовлення буржуйок, потім їх розповсюдження, потім - закупівля дров. Проєкт буде йти етапами", - сказала вона.

Коли з'явиться інформація про видачу буржуйок мешканцям Краматорська, ми повідомимо про це в Телеграм і Вайбер.

Можливо, на озброєння візьмуть досвід Львова - там на випадок, якщо росіяни атакують електричні станції чи ТЕЦ, буржуйки ставлять в укриттях/підвалах в багатоповерхових будинках. Ці укриття перетворюють на пункти обігріву, де мешканці будинку можуть збиратися у випадку відсутності опалення.

Наразі у Краматорську відсутнє газопостачання і, відповідно, взимку не буде централізованого опалення, а з ним і водопостачання - про це неодноразово попереджала і міська, і обласна влада. Тому містян закликають евакуюватися або перебиратися до приватного сектору, де пережити зиму буде легше.

Разом із тим "Донецькоблгаз" звернувся до непобутових споживачів  (підприємств, бюджетних установ, теплопостачальних організацій тощо), щоб вони подавали письмовий запит про відновлення газопостачання.

Нагадаємо, у серпні міська влада замовила тисячу буржуйок на суму 6 млн грн. Ці печі призначатимуться для пунктів обігріву і об'єктів критичної інфраструктури. У Краматорську планується розгорнути на зиму велику кількість пунктів обігріву - як стаціонарних, так і мобільних (перелік та місця дислокації наразі визначаються).

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

opalennya-otoplenie-batarei

Очільник міста підписав відповідне розпорядження

snigopad-kramatorsk (13)

Один з теплопостачальників вже вимкнув опалення, люди мерзнуть

IMG_2302

Точну дату запуску влада не називає з безпекових причин

коментарі